Instagram menu
Zpět na všechny země

Rakousko

Rakousko láká cestovatele svými alpskými krásami a kulturním bohatstvím. Zasněžené Alpy nabízí lyžařská dobrodružství, historická města jako Vídeň či Salcburk lákají památkami a kulinářskými zážitky.

Prozkoumat zemi
Hlavní město

Víděň

Měna

Euro

Jazyk

Němčina

Populace

8,95 milionů

Kempování

Omezeno

Řízení

Vpravo

Aktuální čas

02:26 (UTC+1)

Ceny

Velmi draho

Rakousko je země střední Evropy, přímo sousedící s Českou republikou a Slovenskem. Jde o zemi, která nabízí neskutečně krásnou přírodu, ať už jde o hory, alpy, jezera, vodopády či historická města. I proto je Rakousko velmi oblíbenou destinací, a to pro letní i zimní dovolenou.

V Rakousku lze zažít a užít si výlety do přírody, lyžování, zdolávání skal a hor či cyklistiku. Jde jednoduše o naprosto ideální destinaci z pohledu prodloužených víkendů i dovolené na týden a více. Rakousko nabízí hned několik velmi oblíbených oblastí, které jsou jen pár minut či hodin od českých hranic.

Rakousko nabízí také nespočet lyžařských středisek, od těch větších typu Schladming, Kaprun až po menší jako je například námi doporučovaný Katschberg.

Mapa míst

rakousko

Jezero Mondsee

Mondsee, Salzkammergut

Obersee

Passo Stalle

Achensee

Jenbach, Schwaz

Hallstatt

Hallstatt

Hallstatt Skywalk

Hallstatt

Klammsee

Kaprun

Mitterberg

Zell am See

Katschberg

Katschberg

Zell am See

Zell am See

Salzburg

Salzburg

Kitzsteinhorn

Kaprun

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn
JezeroMěstoPříroda

Jezero Mondsee

Mondsee, Salzkammergut

JezeroPříroda

Obersee

Passo Stalle

JezeroPříroda

Achensee

Jenbach, Schwaz

Město

Hallstatt

Hallstatt

AtrakceVyhlídka

Hallstatt Skywalk

Hallstatt

Jezero

Klammsee

Kaprun

AtrakcePříroda

Soutěska Sigmund-Thun-Klamm

Kaprun

Vyhlídka

Mitterberg

Zell am See

Příroda

Katschberg

Katschberg

JezeroMěsto

Zell am See

Zell am See

JezeroPříroda

Mooserboden a Wasserfallboden

Kaprun

Město

Salzburg

Salzburg

PřírodaVyhlídka

Kitzsteinhorn

Kaprun

Vyhlídka

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Rakouska?

V případě Rakouska se nedá říci, že je nejlepší jej navštívit v jedno konkrétní období. Velmi totiž záleží, co chcete na svých cestách zažít a jaké aktivity hodláte naplánovat. Obecně ale platí, že nejlepší období pro návštěvu je léto a zima. V létě je totiž počasí velmi příznivé na horskou turistiku, koupání v jezerech i návštěvu měst. Naopak v zimě jsou v Rakousku skvělé podmínky pro lyžování, které většinou vydrží až do začátku jara.

Jak je v Rakousku draho?

Obecně platí, že Rakousko patří spíše mezi dražší destinace. Ať už jde o ceny ubytování, jídla či pohonných hmot. Záleží však na sezóně i vašich nárocích. Naše zkušenosti říkají, že se dá sehnat i velmi dostupné ubytování, které je cenově srovnatelné s tím v České republice a kvalita přitom bývá i o něco vyšší.

Jak se v Rakousku pohybovat?

Nejvhodnějším dopravním prostředkem pro cestování po Rakousku je určitě auto. V Rakousku je však i velmi dobrá síť železnic a pokud tedy patříte mezi cestovatele, kteří dávají přednost vození se, určitě budete schopni naplánovat své cesty i právě pomocí vlaku.

V Rakousku, konkrétně ve Vídni, se pak nachází velmi populární letiště, které bývá výchozím bodem pro mnoho Čechů i Slováků – je zde totiž řádově více linek, často i za výhodnější ceny.

Kolik dní potřebuji na návštěvu Rakouska?

Rakousko má díky své poloze blízko České republiky či Slovenska tu výhodu, že se sem „vyplatí“ zajet třeba i na den či víkend. Existují samozřejmě i oblasti více na jih/západ, kam se taková otočka nemusí úplně vyplatit.

Potřebuji v Rakousku hotovost?

Ve většině případů ne. Rakousko patří co se infrastruktury platby kartou k lepšímu průměru, i tak se ale najdou podniky, které přijímají pouze hotovost. Proto doporučujeme alespoň menší obnos EUR přibalit s sebou.

Je v Rakousku pitná voda?

Ano, v drtivé většiny míst v Rakousku je voda pitná.

Nemáš čas na plánování?

Sestavíme ti itinerář přesně na míru. Rychle, přehledně a podle našich osobních zkušeností z cest po celém světě. Již od 1 990 Kč.

Zjistit více

Přečtěte si více

Všechny články
Cestování

Jak vyfotit polární záři? Tipy na focení fotoaparátem i telefonem

Martin & Tina 20. 02. 2024

CestováníBlog

Kempování v Norsku aneb skutečný příběh divokého kempování s obytňákem

Marty the Van 16. 02. 2024