Instagram menu
Kitzsteinhorn - Kaprun Kitzsteinhorn - Kaprun Kitzsteinhorn - Kaprun
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Letní a zimní sezóna • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

U lanovky • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Kitzsteinhorn je vrchol v rakouských Alpách, poblíž Kaprunu v regionu Zell am See. Nahoru vás vyvezou postupně tři kabinové lanovky. První lanovka zde byla postavena už v roce 1965, ta je ale od roku 2000 zavřená. Právě na přelomu tisíciletí se tu totiž stalo velké neštěstí, kdy jedna z kabin začala hořet a šlo o jednu z největších tragédií v Rakousku. Kvůli poruše topení tehdy zahynulo 155 lidí.

Na vrcholu této hory se nachází chlouba regionu, vyhlídková plošina Top of Salzburg. Sníh se nahoře drží i v létě, nezapomeňte tak na pevnou obuv. Na úplný vrchol, až k plošině, vede ještě Gletscherjet Shuttle, posledních pár desítek metrů však můžete zdolat i po kamenné cestě, která je spíše pro zkušenější turistky. Nejde o úplně náročnou trasu, i tak ve výšce necelých 3 000 metrů nad mořem může dát i pár metrů výšlapu zabrat.

Na pomezí tohoto výšlapu, u konce 3. lanovky, je zde k dispozici také Ice Arena, která i v létě zajistí úsměvy nejen dětem – dá se zde totiž bobovat i si jen jednoduše užít sníh v kraťasech, kdy dole u Zell am See je i přes 30 stupňů.

 

 

 

Mapa a okolí

Otevírací doba a ceny

Otevírací doba, včetně cen za lanovku na vrchol, je závislá na sezóně. Zhruba od prvního listopadového týdne až do konce května se zde totiž lyžuje, přes léto je toto místo oblíbenou destinací na krásné vyhlídky i turistiku. Proto vždy doporučujeme zkontrolovat otevírací dobu a ceny na oficiálním webu.

Parkování

Zaparkovat se dá na velkém parkovišti přímo u lanovky, místa je tu dost. I tak však doporučujeme sem dorazit co nejdříve, brzy se okolí lanovky, i samotný vrcholek, začíná plnit turisty.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Hallstatt

Hallstatt

Vyhlídka

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

JezeroPříroda

Mooserboden a Wasserfallboden

Kaprun

Kitzsteinhorn () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.