Instagram menu
Klammsee - Kaprun Klammsee - Kaprun Klammsee - Kaprun
Ověřeno Jezero
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Jezero Klammsee se nachází v oblasti rakouských Alp, v blízkosti obce Kaprun ve spolkové zemi Salcbursko. Toto nádherné jezero bylo vytvořeno uměle v roce 1938 přehrazením řeky Kapruner Ache, a od té doby se stalo oblíbeným rekreačním místem pro místní obyvatele i návštěvníky. Své jméno získalo podle úzké soutěsky (německy „Klamm“), kterou tato řeka protéká. Klammsee je obklopeno impozantními vrcholy Alp, což poskytuje nádherný výhled na okolní scenérii a vytváří klidné a relaxační prostředí.

Kolem celého jezera vede turistická stezka, jejíž zdolání vám nezabere více jak 45 minut. Doporučujeme návštěvu jezera spojit se zastávkou na soutěsce Sigmund-Thun-Klamm. V zimě se Klammsee proměňuje v malebné zamrzlé jezero, přičemž okolní hory poskytují ideální terén pro lyžování a snowboarding. Jezero Klammsee tedy představuje idylické místo pro ty, kteří hledají spojení s přírodou a aktivní odpočinek v jedinečném alpském prostředí.

Mapa a okolí

Parkování

Přímo u jezera je k dispozici parkoviště, ze kterého je to na břeh jezera jen několik málo metrů. Pokud si však procházku kolem jezera spojíte s již zmíněnou soutěskou, zastavte spíše v její blízkosti a navštivte ji jako první.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Kitzsteinhorn

Kaprun

AtrakceVyhlídka

Hallstatt Skywalk

Hallstatt

JezeroPříroda

Obersee

Passo Stalle

Klammsee () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.