Instagram menu
Obersee - Passo Stalle Obersee - Passo Stalle Obersee - Passo Stalle
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Obersee • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Obersee je nedotčené jezero ležící na hranici východního a jižního Tyrolska. Jezero se nachází již v Rakousku hned za horským průsmykem Passo Stalle (Staller Sattel) na hranici mezi Rakouskem a Itálií. Ten se vypíná ve výšce až 2052 metrů nad mořem a proto čekejte v létě příjemné klima, naopak mimo hlavní sezónou nezapomeňte na teplou bundu. Pozor, provoz na průsmyku je zajištěn od května až do konce října, a to v časech od 5:30 do 22:15. Vzhledem k omezené šířce vozovky na italské straně je povolen průjezd jen v jednom směru, řízeném semafory. Cesty z Rakouska do Itálie jsou otevřené vždy od začátku do 15. minuty každé hodiny, zatímco cesty zpět do Rakouska od 30. do 45. minuty každé hodiny. Průjezd autobusů a vozidel s obytnými přívěsy je zakázán. Pokud máte ale integrovaný obytňák s průjezdem nebude problém.

Při jezeře Obersee je k dispozici skutečně skvělá restaurace Alpengasthaus Obersee, která nabízí tyrolskou kuchyni s krásným výhledem a jezero. V okolí jezera ale i restaurace je dostatek parkovacích míst a i když na některých je zakázáno stát karavanům, místo k parkování si určitě najdete. V okolí je nespočet možností ke krásným horským trekům, nebo o poklidné procházce kolem jezera. Tuhle oblast doporučujeme hlavně kvůli jejímu klidu a skutečně malému turismu. Jezero si proto můžete vychutnat v naprostém klidu v obklopení neskutečné přírody.

V této oblasti se nachází lyžařské středisko Brunnalm, do kterého lze dojet bezplatným skibusem z nedalekého rakouského městečka St. Jakob.

Na druhé straně v Itálíí se nachází také nádherné jezero Anterselva, neboli jezero Antholzer, které je také známe pro svou křišťálově čistou vodu a nedotčenou přírodu.

Mapa a okolí

Alpengasthaus Obersee

Oberrotte, Austria
Typ

Restaurace

Cenová kategorie

Krásný tradiční gasthaus s výteční tyrolskou kuchyní a ještě lepším výhledem na jezero Obersee. Možnost sezení na terásce. Doporučujeme vyzkoušet tradiční rakouské Apfelschmarren. K dispozici taky parkování přímo před restaurací. Možnost platit kartou.

Parkování Obersee

Innervillgraten, Austria
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Zákaz kempování

Moc hezké parkování při Obersee, kousek od restaurace a začátku turistických tras. Štěrkový ale pevný povrch. Prostorné parkoviště s piknikovými lavicemi. Možno parkovat jenom během dne a je zde zákaz kempování.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Hallstatt

Hallstatt

AtrakceVyhlídka

Hallstatt Skywalk

Hallstatt

PřírodaVyhlídka

Kitzsteinhorn

Kaprun

Obersee () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.