menu
Schloss Ort - Gmunden Schloss Ort - Gmunden Schloss Ort - Gmunden
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Velikonoce - konec října • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Schloss Ort je zámek na ostrově uprostřed jezera Traunsee, jež se nachází v rakouském městě Gmunden. Zámek, zapsaný na seznamu UNESCO, uchvátí každého zejména svou unikátní polohou a renesanční architekturou. Zámek Ort není jen historickou památkou, ale i živým kulturním centrem – během roku se zde totiž koná řada koncertů, divadelních představení a festivalů, které lákají návštěvníky z celého světa.

K samotnému zámku se dostanete jednoduše po 120 metrů dlouhém mostě a okolí zámku, resp. ostrov, projdete za pár minut. Je to totiž spíše takový ostrůvek. Je z něj ale krásně vidět nejen zámek, ale i nedaleké město Gmundem či již zmíněné jezero Traunsee. Do prostor zámku se lze dostat za menší poplatek, a to vždy od Velikonoc do konce října.

Kromě zámku doporučujeme projít i přilehlé zahrady, procházka vám nezabere více jak hodinu a zejména za hezkého počasí si tu můžete užít krásnou atmosféru na břehu jednoho z největších rakouských jezer. A to jen zhruba 2 hodiny od českých hranic.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

Aktuální informace najdete vždy na oficiální webu zámku.

Tipy na parkování

Parkplatz Toskanapark

Gmunden

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Velké parkoviště nedaleko známého zámku Schloss Ort na břehu Traunsee v Gmundenu. Zaparkovat zde můžete jak osobní automobil, tak i obytný vůz.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Jezero

Klammsee

Kaprun

AtrakceVyhlídka

Hallstatt Skywalk

Hallstatt

JezeroVyhlídka

Attersee

Weißenbach am Attersee

Schloss Ort () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.