Instagram menu
Mooserboden a Wasserfallboden - Kaprun Mooserboden a Wasserfallboden - Kaprun Mooserboden a Wasserfallboden - Kaprun
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Přehrady Mooserboden a Wasserfallboden, které leží kousek nad Kaprunem, jsou otevřené přibližně od půlky května do půlky října. Samotné přehrady leží v oblasti, do které se dostanete pouze dedikovanými autobusy od parkoviště Kaprun Stauseen. U pokladen si koupíte vstupenky, pokud máte kartu Zell am See-Kaprun Card, máte vstup zdarma. V době naší návštěvy (červenec 2023) byla cena za dospělého 28 €, za psa jsme dali 7 €. V první části vás čeká cesta autobusem, kdy autobus projíždí uzounkým tunelem.

Vystoupíte u výtahové plošiny, která vás vyveze k dalšímu autobusu. Samotná cesta trvá kolem 45 minut. Zmíněná plošina je zajímavá sama o sobě – jde totiž o venkovní výtah pro zhruba 180 lidí, který za pár minut překoná převýšení více jak 400 metrů. Po zdolání výtahu vás čeká ještě jedna cesta autobusem, zhruba na 10 – 15 minut, k horní přehradě.

Přímo u horní přehrady, Mooserboden, je restaurace, kde si můžete dát něco dobrého. Zde je i největší koncentrace turistů. My se vydali na procházku po okolí, konkrétně pak na vyhlídku Höhenburg Stauseen. Zde vás čeká strmá cesta do kopce, doporučujeme pevnou obuv, není to ale nic hrozného. Je odsud krásný výhled na okolí.

Mapa a okolí

Parkování

Velké několikapatrové parkoviště naleznete přímo u toho. Doporučujeme dojet co nejvýše, ideálně do předposledního patra, budete to pak mít nejblíže pokladnám i výjezdu.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Achensee

Jenbach, Schwaz

Jezero

Klammsee

Kaprun

PřírodaVyhlídka

Kitzsteinhorn

Kaprun

Mooserboden a Wasserfallboden () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.