🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Rofan - Maurach, Tirol Rofan - Maurach, Tirol Rofan - Maurach, Tirol
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkoviště Rofanseilbahn • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Rofanské hory, známé také jako Rofan, jsou považovány za jednu z nejkrásnějších a nejvíce dobrodružných oblastí v rakouském Tyrolsku. Na své si přijdou zejména návštěvníci oblasti v okolí Achensee, kteří mají Rofan doslova na dlani.

Tento horský masiv nabízí nejen úchvatné výhledy na Achensee, ale také širokou škálu aktivit pro milovníky přírody, od pěší turistiky a horolezectví po paragliding a zimní sporty.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do srdce Rofanských hor, je využití lanovky Rofanseilbahn, která vás vyveze z vesnice Maurach, ležící na břehu Achensee, přímo pod vrchol Gschöllkopf. Lanovka umožňuje návštěvníkům snadno a pohodlně dosáhnout výšky přes 1 800 metrů nad mořem, odkud se otevírají nádherné výhledy na okolní alpskou krajinu a jezero Achensee. Na úplný vrchol Gschöllkopf doporučujeme vyjít pěšky a užít si ještě lepší výhledy na pohoří Rofan, Karwendel, údolí Inntal a Zillertalské Alpy. Z vrcholu Gschöllkopf se dostanete taky AirRofan Skyglide. Jde o speciální, k nataženému lanu připevněné paraglidingové křídlo, pod které se zavěsí až čtyři lidé. Po vytažení k hornímu konci lana se křídlo spustí dolů a pasažéři prožijí dobrodružství evokující let orla vysoko nad strmým horským svahem rychlostí až 80 km/h.

Na vrchole lanovky Rofanseilbahn, se nacházejí veřejné toalety, velké dětské hřiště, oddechové místa a několik možností k občerstvení. My doporučujeme tradiční Hütte Erfurter, nebo výš posazenou horskou boudu Mauritz Alm. Z lanovky doporučujeme absolvovat 2 kratší okruhy, aby jste objevili okolí. Celou doporučenou trasu naleznete zde. Pozor, na této stezce se můžete potkat s nutností zdolání menšího řebříčku a podobně. Pokud vás výšky děsí, doporučujeme zvolit jinou okružní trasu. K výběru je jich skutečně nespočet.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Erfurter Hütte

Maurach • Restaurace • $$

Tradiční chata s restaurací na vrcholu lanovky Rofanseilbahn. Rychla a ochotná obsluha s dobrým jídlem a pitím. Platit se dá i kartou, co určitě mnoho turistů ocení. Venkovní terasa s úžasným výhledem. K dispozici tepé jídla jako i menší občerstvení.

Tipy na parkování

Parkoviště Rofanseilbahn

Maurach

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 8€/den

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Velké, dobře uspořádané parkoviště nad stanicí lanovky Rofanseilbahn. K dispozici automaty. Cena 8 € na celý den. Parkovné můžete využít při nákupe jízdenky na lanovku.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroMěstoPříroda

Jezero Mondsee

Mondsee, Salzkammergut

Vyhlídka

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

JezeroPříroda

Obersee

Passo Stalle

Rofan () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.