Instagram menu
Achensee - Jenbach, Schwaz Achensee - Jenbach, Schwaz Achensee - Jenbach, Schwaz
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Achensee • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Achensee je největší jezero v rakouském Tyrolsku, obklopené Alpami a je oblíbeným místem pro milovníky přírody s množstvím aktivit.

Jezero láká svou krystalově čistou vodou, ideální pro plavání, jachting, windsurfing a další vodní sporty, a nabízí možnost relaxačních plaveb lodí.

V okolí jsou malebné vesničky na břehu jezera jako například Pertisau, která je ideálním místem pro pěší turistiku a cyklistiku s nádhernými výhledy na jezero a okolní hory. Doporučujeme krásný 10 km okruh na kopec Zwölferkopf, s výtečnou restaurací na samém vrchu s tradiční rakouskou kuchyní. Pokud jste milovníci silniční cyklistiky nebo inline bruslí, kolem více než půlky jezera vedou krásné cyklistické stezky.

Achensee Golf Club poskytuje jedinečnou golfovou zkušenost s nádhernými výhledy na Alpy a jezero. Pro ty, kdo hledají relaxaci, jsou zde wellness a lázeňská střediska, která nabízejí širokou škálu relaxačních procedur a terapií. My doporučujeme rekreační středisko Atoll Achensee, které je možné využit v létě ale i v zimě. V zimě se Achensee proměňuje v zimní ráj pro lyžaře a snowboardisty s mnoha sjezdovkami a běžeckými tratěmi, jako například přímo v Pertisau.

Pro milovníky historie je tu muzeum Tiroler Steinöl Vitalberg v Pertisau, které vypráví příběh těžby a využití místního břidlicového oleje. Karwendel Nature Park nabízí možnost pozorovat místní flóru a faunu a vychutnat si krásu nedotčené přírody hodinu jízdy od Achensee. Pro dobrodružnější existuje možnost paraglidingu nebo horolezectví na okolních vrcholcích.

Tohle vše dělá z Achensee ideální místo pro vaší aktivní dovolenou s obytňákem, nebo bez.

Mapa a okolí

Restaurace Kafé Bergkristall

Eben am Achensee, Austria
Typ

Restaurace

Cenová kategorie

Výborná restaurace s tradiční rakouskou kuchyní a krásným výhledem na jezero. Restaurace se nachází přímo vedle silnice, s parkováním a vnější velkou terasou.

Parkování Achensee

Eben am Achensee, Austria
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

- 2€/1h, 4€/2h, do 4h/6€, více než 4h/8€

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Zákaz kempování

Větší parkování ve dne v přímé blízkosti jezera hned vedle cyklostezky a chodníčku pro pěší. Možnost vyrazit směrem k vesničce Maurach až do Pertisau, co je hezká procházka po které uvidíte většinu atrakcí hned u jezera. Skvělý výchozí bod. Kempování je ale striktně zakázáno.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Katschberg

Katschberg

Vyhlídka

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

JezeroMěsto

Zell am See

Zell am See

Achensee () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.