🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Zwölferkopf - Pertisau, Tirol Zwölferkopf - Pertisau, Tirol Zwölferkopf - Pertisau, Tirol
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Pertisau • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Zwölferkopf u Pertisau je oblíbenou destinací pro milovníky přírody a turisty hledající krásu rakouských Alp. Tento vrchol přesahující 1 500 metrů nad mořem, nabízí nádherné výhledy na Achensee okolní horské krajiny. Pertisau, malá vesnička na břehu Achensee, slouží jako východisko pro mnohé turistické a horské výlety na Zwölferkopf a v okolí.

Na vrchol Zwölferkopf se lze dostat pěšky po krásných značených turistických cestách, které jsou vhodné pro turisty různých kondicí. Pro ty, kdo preferují méně náročnou cestu na vrchol, je k dispozici lanovka Karwendel-Bergbahn z Pertisau, která nabízí komfortní výstup k vrcholové stanici. Nejlepší turistický okruh s výchozím bodem u stanici lanovky můžete najít zde.

Oblast Zwölferkopf je protkána sítí turistických a cyklistických tras, které se vinou malebnou krajinou a nabízejí různorodé možnosti pro výlety. Od lehkých procházek po vrcholových hřebenech po náročnější túry k sousedním vrcholkům – Zwölferkopf má pro každého něco. Táto oblast je taky rájem paraglidistů, kterých naleznete startovat z nedaleké louky. Lanovka a sjezdovky jsou během zimní sezóny plně v provozu, což umožňuje snadný přístup k široké škále zimních aktivit.

Na vrcholu se nechází skvělá tradiční restaurace Alpengasthaus Karwendel s nádherným výhledem.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Alpengasthaus Karwendel

• Restaurace • $$

Výborná tradiční rakouská restaurace u horní stanice lanovky na vrcholu Zwölferkopf s krásným výhledem. Můžete zde ochutnat teplé jídla (plněné knedlíky, řízek,…), nebo se jen občerstvit (zmrzlinový pohár, nápoje, pivo). Velká slunečná terasa a herní plocha s prolézačkami pro děti hned vedle.

Tipy na parkování

Parkování Karwendelbergbahn

Pertisau

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 4€/4hod, 6€/den

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Kolem Karwendelbergbahn je mnoho parkovacích míst, ať už zpevněných naproti lanovce, nebo na štěrkových parkovištích vedle ní. 4 hodiny stojí 4 eura, denní parkování stojí 6 eur. Parkovné lze využít v plné výši na pořízení jízdenky na Karwendelbahn nebo použít na Zwölferkopf na Alpgasthof Karwendel. Během víkendů v sezóně doporučujeme přijít brzy vzhledem k obsazenosti.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

AtrakcePříroda

Soutěska Sigmund-Thun-Klamm

Kaprun

JezeroPříroda

Achensee

Jenbach, Schwaz

JezeroMěstoPříroda

Jezero Mondsee

Mondsee, Salzkammergut

Zwölferkopf () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.