Instagram menu
Hallstatt - Hallstatt Hallstatt - Hallstatt Hallstatt - Hallstatt
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkplatz 1 & 2 • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Hallstatt je malebné a půvabné městečko situované v srdci rakouských Alp, na břehu jezera Hallstätter See. Své neuvěřitelně romantické prostředí získalo díky svému historickému významu a jedinečné architektuře. Město je známé pro své úzké uličky, starobylé domy s květinami na balkónech i kostelem. Právě ten je velkou dominantou městačka a pokud jste odtud viděli nějaké fotky, bylo to pravděpodobně právě s tímto kostelem. Hallstatt je zároveň domovem fascinujícího archeologického naleziště, kde byly objeveny pozůstatky pravěkého osídlení, což mu přineslo status světového dědictví UNESCO.

Kromě své historie a architektury je Hallstatt obklopen nádhernou přírodou, která přitahuje milovníky outdoorových aktivit. Návštěvníci si zde mohou užít pěší túry v Alpách, vodní aktivity na jezeře nebo si prostě užívat klidu a krásy okolní krajiny. Celkově lze říci, že Hallstatt spojuje bohatou historii s úchvatnou přírodou, což činí z tohoto města jedno z nejmalebnějších a nejzajímavějších míst v Rakousku.

Kromě samotné návštěvy městečka Hallstatt doporučujeme zavítat také na Hallstatt Skywalk, případně i do blízkého solného dolu.

Mapa a okolí

Parkování

Doporučujeme zaparkovat na jednom z placených parkovišť, které na mapě najdete jako Parkplatz 1 nebo 2. Z parkovišť je to pak do centra jen pár minut pěšky.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Obersee

Passo Stalle

Vyhlídka

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

Příroda

Katschberg

Katschberg

Hallstatt () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.