menu
Stezka Bürglstein - Strobl Stezka Bürglstein - Strobl Stezka Bürglstein - Strobl
Ověřeno PřírodaJezero
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Okolo kopce Bürgl, na břehu jezera Wolfgangsee se nachází krásná stezka s místním označením Bürglstein. Jde o dobře dostupnou stezku, která kombinuje asfaltovou, lesní a uměle vytvořenou – dřevěnou cestu, která se nachází nad břehem zmíněného jezera. Podél celé cesty jsou krásné výhledy nejen na jezero Wolfgangsee, ale i blízké obce jako je Strobl či St. Wolfgang. Za pěkného počasí se vám otevře také pohled na okolní hory – my však takové štěstí úplně neměli.

Celá trasa kolem Bürglu čítá zhruba 4 km s mírnějším převýšením. Cesta je vhodná jak pro děti či psy, s kočkárkem zde však zejména kvůli dřevěným cestám může být problém.

Ke stezce se dostanete dobře buď z nedalekého městečka Strobl, zaparkovat můžete nedaleko hlavní silnice mezi St. Wolfgang a Strobl nebo od hotelu a kempu Berau, kde se můžete také skvělé najíst v italské restauraci. Po zdolání této stezky to bude zasloužená odměna.

Mapa a okolí

Tipy na ubytování v okolí

Seehotel Berau

Sankt Wolfgang im Salzkammergut • $$

Rezervovat

Hotel a kemp přímo na břehu krásného jezera Wolfgangsee v Rakousku. Nabízí velké množství různých typů ubytování i dvě restaurace. My můžeme vřele doporučit italskou s označením Hias Pizza & Event.

Tipy na jídlo v okolí

Hias Pizza & Event

Sankt Wolfgang im Salzkammergut • Restaurace • $$

Moc dobrá italské restaurace na břehu Wolfgangsee, u které najdete také hotel či oblíbený kemp. Mají zde dobrou pizzu i těstoviny.

Tipy na parkování

Parkování Bürglstein

Strobl

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Menší parkoviště přímo u stezky Bürglstein, které je dobrým výchozím bodem právě pro zdolání této krásné stezky na břehu jezera Wolfgangsee.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroVyhlídka

Gosausee

Gosau

JezeroMěsto

Zell am See

Zell am See

AtrakcePříroda

Zwölferhorn Seilbahn

St. Gilgen

Stezka Bürglstein () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.