Instagram menu
Soutěska Sigmund-Thun-Klamm - Kaprun Soutěska Sigmund-Thun-Klamm - Kaprun Soutěska Sigmund-Thun-Klamm - Kaprun
Ověřeno AtrakcePříroda
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Přes zimu zavřeno • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Několik parkovišť • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Soutěska Sigmund-Thun-Klamm je přírodní skvost nacházející se nedaleko rakouského města Kaprun v oblasti Salcburských Alp. Tato soutěska vznikla působením ledovcových sil a řeky Kapruner Ache, která si cestu vymodelovala skrze tvrdou vápencovou horninu. Soutěska je pojmenována po Sigmundu Thunovi, inženýrovi a průkopníkovi v oblasti vodního hospodářství, který hrál klíčovou roli při výstavbě přehrady v oblasti.

Pro návštěvníky představuje Sigmund-Thun-Klamm fascinující a dobrodružný zážitek. Cesta totiž vede těsně nad bublající a velmi silnou vodou, a to po hezky udělané dřevěné stezce. Je to sice sem tam mírné stoupání, ale za návštěvu toto místo opravdu stojí. Na konci soutěsky vás čeká nejen stejnojmenný vodopád, ale i jezero Klammsee, jehož návštěvu můžeme také jednoznačně doporučit.

Mapa a okolí

Otevírací doba

Běžná otevírací doba je 9:00 – 17:30, je však nutno brát v potaz sezónu. Soutěska je totiž otevřena hlavně v létě a na podzim – celou zimu, většinou již od začátku listopadu, až do jara je zavřena. Proto doporučujeme vždy před návštěvou soutěsky zkontrolovat aktuální otevírací dobu přímo na oficiálním webu.

Parkování

Zaparkovat můžete zdarma na jednom z dedikovaných parkovišť v okolí soutěsky. Obecně doporučujeme toto místo, hlavně o víkendech, navštívit spíše v ranních hodinách. Vyhnete se tak nejenom davům na samotné soutěsce, ale hlavně problémům s případným hledáním místa na zaparkování.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Obersee

Passo Stalle

JezeroMěsto

Zell am See

Zell am See

JezeroPříroda

Achensee

Jenbach, Schwaz

Soutěska Sigmund-Thun-Klamm () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.