Instagram menu
Jezero Mondsee - Mondsee, Salzkammergut Jezero Mondsee - Mondsee, Salzkammergut Jezero Mondsee - Mondsee, Salzkammergut
Ověřeno JezeroMěstoPříroda
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Mondsee • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Mondsee je malebné město v Rakousku, které se nachází v Horních Rakousech, které je pojmenováno podle stejnojmenného jezera Mondsee.

Jezero Mondsee, často označované jako jedno z nejkrásnějších jezer v Rakousku. Toto křišťálově čisté jezero, dlouhé přibližně 11 kilometrů a široké až 2 kilometry, je obklopeno malebnými alpskými kopci, což vytváří skutečně dechberoucí scenerii.

Jezero Mondsee je oblíbené pro řadu vodních sportů a aktivit. V létě je jezero živým centrem plavání, jachtingu, windsurfingu a rybaření. Jeho teplé a čisté vody lákají k odpočinku a koupání, zatímco větřné podmínky jsou ideální pro milovníky vodních sportů.Pro ty, kteří hledají relaxaci, nabízí okolí jezera Mondsee mnoho idylických míst k pikniku a odpočinku. Cyklisté a turisté si mohou užít mnoho stezek vedoucích okolo jezera a skrz okolní krajinu, poskytující nádherné výhledy a možnost objevování okolních památek a míst.

V blízkosti jezera se nachází město Mondsee, které je domovem historického opatství a kostela. Město nabízí šarmantní atmosféru s malými kavárnami, restauracemi a obchody, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat místní kulturu a gastronomii. Doporučujeme brzkou snídaní na promenádě v tomhle městečku. Určitě nebudete litovat.

Tohle místo je vhodné pro všechny věkové kategorie a všechny „typy“ cestovatelů. Z Prahy se sem dostanete dokonce velice rychle a to do 4 hodin. Mondsee je taky krásná oblast na prozkoumání během prodlouženého víkendu.

Mapa a okolí

Gasthaus Zauner

Mondsee, Austria
Typ

Restaurace

Cenová kategorie

Klasická, obyčejná rakouská restaurace při jezeře v létě s hezkou velkou teráskou. Čekejte chutné rakouské pokrmy ve velkých porcích s cenou jídla kolem 15 euro. Dobré pivo a lehké parkování v okolí jako bonus. Doporučujeme Gordon Blue nebo schnitzel, s kterých určitě nic nezkazíte.

Parkování Mondsee

Mondsee, Austria
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Skvělé prostorné parkoviště v centru, hned vedle promenády, parku, jezera, restaurací a kaváren. Kousek od veřejných, no čistých toalet. Parkování je neomezené a zdarma. Zákaz parkování velkých obytňáků.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Hallstatt

Hallstatt

Vyhlídka

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

JezeroPříroda

Achensee

Jenbach, Schwaz

Jezero Mondsee () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.