menu
Zwölferhorn Seilbahn - St. Gilgen Zwölferhorn Seilbahn - St. Gilgen Zwölferhorn Seilbahn - St. Gilgen
Ověřeno AtrakcePříroda
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Duben - říjen • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Zwölferhorn Seilbahn je lanovka vedoucí na stejnojmennou horu, která se ve výšce 1 521 metrů nad mořem tyčí nad městečkem St. Gilgen a jezerem Wolfgangsee. Jde o oblíbenou destinaci jak pro letní, tak i zimní dovolenou. Letní varianta však nabízí opravdu hodně možností, kam se z této hory vydat. K dispozici je například Panorama Circular Trail s mnoha zastávkami a vyhlídkami. Detailní informace nejen o tomto trailu najdete na oficiálním webu oblasti.

Zpátky ale k samotné lanovce. Ta vede na vrchol přímo z centra města St. Gilgen, kde je možné i bezplatně zaparkovat. Tedy za předpokladu, že si zakoupíte jízdenku a stihnete se vrátit do 4 hodin od příjezdu. Na lanovku můžete vyrazit i se psem, počítejte však s tím, že je zapotřebí náhubek, který místní opravdu chtějí vidět (nasazený).

Připravte se však, že cesta lanovkou není levnou záležitostí. Nás naše jarní návštěva s cestou tam i zpět vyšla na zhruba 2 000 Kč s tím, že existují i různé zvýhodnění pro rodiny s dětmi. Ušetřit se dá samozřejmě i výběrem pouze jednoho směru – roli však hraje počasí. Pokud ale budete mít alespoň o chlup větší štěstí než my, alespoň jednu cestu pravděpodobně zvládnete absolvovat. Při naší návštěvě na konci dubna 2024 totiž nejen na vrcholu napadly mraky sněhu, navíc s viditelností jen na pár metrů před sebe. Proto přejeme s výběrem termínu více štěstí, než jsme měli my!

Mapa a okolí

Provozní doba

Provozní doba se liší v létě a v zimě. Od dubna do října je ale lanovka v provozu denně, a to od 9:00 do 17:00. Aktuální informace najdete vždy na oficiálním webu.

Tipy na ubytování v okolí

Villa Alma

Sankt Gilgen • $$

Rezervovat

Krásné moderní ubytování přímo na břehu Wolfgangsee ve městě St. Gilgen.

Tipy na parkování

Parkhaus Zwölferhorn Seilbahn

Sankt Gilgen

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Velký parkovací dům přímo u stanice lanovky Zwölferhorn. Pokud si zakoupíte jízdenku na zmíněnou lanovku, máte na tomto parkovišti 4 hodiny zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroVyhlídka

Gosausee

Gosau

Památka

Schloss Ort

Gmunden

Příroda

Katschberg

Katschberg

Zwölferhorn Seilbahn () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.