menu
Salzburg - Salzburg Salzburg - Salzburg Salzburg - Salzburg
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Salzburg je známý svou dlouhou historií a impozantní architekturou. Historické centrum města bylo zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Město je také spojeno s jedním z největších hudebních géniů všech dob, Wolfgangem Amadeem Mozartem, který se zde narodil v roce 1756. Mozartův rodný dům a muzeum Mozarteum jsou vyhledávanými místy pro milovníky klasické hudby a historie.

I když jsme tu byli jen pár hodin, stihli jsme si projít krásné zahrady Mirabellgarten, podívat se do historického centra včetně rodného domu Wolfganga Amadea Mozarta, nakouknout do katedrály Dom zu Salzburg, prohlédnout si velkolepé náměstí Residenzplatz a při cestě zpět k autu jsme se ještě prošli po mostě Marko-Feingold-Steg a místní náplavce. Vydali jsme se i na hrad, Pevnost Hohensalzburg, jinak Horní zámek Salzburg, cestu nám ve 40stupňovém teplu však překazila kočka, která nás s naším psem nechtěla pustit dál. Na pevnost se dá dostat i lanovkou, pro psa ale doporučujeme s sebou vzít náhubek, na místě bylo upozornění, že jej pes má mít.

Mapa a okolí

Parkování

V centru se nachází několik parkovacích domů, se zaparkováním byste tak neměli mít problém. Za nás můžeme doporučit například CONTIPARK Tiefgarage Parkgarage am Paracelsusbad, parkoviště pár desítek metrů od Mirabellgarten.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaZajímavé místo

Grossglockner Hochalpenstrasse

Grossglockner Hochalpenstrasse

JezeroVyhlídka

Gosausee

Gosau

Vyhlídka

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

Salzburg () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.