menu
St. Gilgen - Wolfgangsee St. Gilgen - Wolfgangsee St. Gilgen - Wolfgangsee
Ověřeno MěstoJezero
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

St. Gilgen je dalším z řady krásných menších městeček na břehu známého jezera Wolfgangsee. Městečko se nachází na severu jezera a velikostně jde o podobně rozsáhlou obec jako nedaleký St. Wolfgang. St. Gilgen je velmi dobrým výchozím bodem pro výlety po okolí, ať už jde o plavby lodí po jezeře či túry do hor. Přímo z města totiž vede lanovka na 1 521 metrů vysoký vrchol Zwölfehorn, který je oblíbenou destinací jak v létě, tak i v zimě.

Městečko nabízí pro Rakousko typické uličky, uprostřed nechybí kostel a nachází se zde také jedna speciální budova označená jako Mozarthaus. Ačkoli by se mohlo zdát, že jde o dům, kde se narodil či pobýval Wolfgang Amadeus Mozart, zdání klame. Jde totiž „pouze“ o rodný dům jeho matky a známý hudební skladatel údajně vůbec St. Gilgen nikdy nenavštívil. Jeho kořeny však jistojistě do této obce sahají.

Při návštěvě tohoto horského městečka doporučujeme nejen projít hlavní uličky a promenádu kolem jezera, ale i vyrazit na již zmíněný vrchol Zwölfehorn.

Mapa a okolí

Tipy na ubytování v okolí

Villa Alma

Sankt Gilgen • $$

Rezervovat

Krásné moderní ubytování přímo na břehu Wolfgangsee ve městě St. Gilgen.

Tipy na parkování

Parkhaus Zwölferhorn Seilbahn

Sankt Gilgen

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Velký parkovací dům přímo u stanice lanovky Zwölferhorn. Pokud si zakoupíte jízdenku na zmíněnou lanovku, máte na tomto parkovišti 4 hodiny zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroMěsto

St. Wolfgang

Wolfgangsee

Vyhlídka

Mitterberg

Zell am See

JezeroMěsto

Zell am See

Zell am See

St. Gilgen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.