menu
St. Wolfgang - Wolfgangsee St. Wolfgang - Wolfgangsee St. Wolfgang - Wolfgangsee
Ověřeno JezeroMěsto
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

St. Wolfgang je krásné městečko na břehu Wolfgangsee v Rakousku. Centrum města projdete za necelou hodinu a po celou dobu budete po jedné či druhé straně míjet výhledy na krásné jezero a okolní hory. Nedaleko ikonického kostela, který je z mnoha míst po celém Wolfgangsee, se nachází přístaviště, odkud jezdí hned několik výletních lodí. Pokud vám bude přát počasí a budete mít čas na plavbu, určitě ji zvažte. Ve městě se nachází také muzeum věnované Wolfgangu Amadeus Mozartovi, který zde strávil část svého dětství.

Město kromě klasických rakouských uliček nabízí i mnoho další aktivit, například proslulou zubačku Schafbergbahn, která vás v podstatě z centra St. Wolfgang zvládne za pár desítek minut vyvést až do výšky 1793 metrů nad mořem, na stejnojmennou horu – Schafberg.

St. Wolfgang je zejména od jara do podzimu skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí, ať už po svých, na kole či po vodě.

Mapa a okolí

Tipy na ubytování v okolí

Seehotel Berau

Sankt Wolfgang im Salzkammergut • $$

Rezervovat

Hotel a kemp přímo na břehu krásného jezera Wolfgangsee v Rakousku. Nabízí velké množství různých typů ubytování i dvě restaurace. My můžeme vřele doporučit italskou s označením Hias Pizza & Event.

Tipy na parkování

Parkplatz P7 (Schafbergbanh)

Sankt Wolfgang im Salzkammergut

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Jen pár metrů od dolní stanice zubačky Schafbergbahn se nachází toto parkoviště, které je dobrým výchozím bodem nejen pro cestu vláčkem, ale i návštěvu města St. Wolfgang.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Mitterberg

Zell am See

PřírodaVyhlídka

Kitzsteinhorn

Kaprun

AtrakceVyhlídka

Hallstatt Skywalk

Hallstatt

St. Wolfgang () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.