Instagram menu
Katschberg - Katschberg Katschberg - Katschberg Katschberg - Katschberg
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Katschberg, horské městečko a stejnojmenné menší lyžařské středisko v rakouských Alpách, je výjimečným cílem pro vášnivé milovníky zimních sportů. Tato oblast je známá svými kvalitními lyžařskými tratěmi a skvělými podmínkami pro lyžování. S rozsáhlými sjezdovkami a moderní infrastrukturou poskytuje Katschberg ideální prostředí pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní dovedností. Sezóna zde trvá obvykle od prosince do dubna, což umožňuje návštěvníkům těšit se na dlouhé období zimních radovánek.

Kromě lyžování nabízí Katschberg také širokou škálu dalších zimních aktivit, včetně běžkování, sáňkování a sněžnicových túr. Krásná horská krajina poskytuje impozantní kulisu pro všechny aktivity, ať už jste začátečník nebo zkušený sportovec. Po dni plném adrenalinu si můžete odpočinout v útulných horských chalupách a ochutnat tradiční rakouskou kuchyni v místních restauracích.

Výhodou Katschbergu je i jeho nadmořská výška. Nejnižší bod městečka totiž přesahuje 1 600 n.m., což značí, že o sníh tu nebude téměř celou zimu nouze. Krom toho můžeme Katschberg doporučit i kvůli své poloze blízko rakouské dálnice, odkud je to jen nějakých 15 minut. Zhruba 10 minut je to pak do většího města Sankt Michael im Lungau, kde je k dispozici veškerá vybavenost, včetně mnoha větších obchodů či golfového hřiště pro letní radovánky.

Mapa a okolí

Parkování

Jelikož Katschberg doporučujeme spíše z pohledu zimní dovolené, parkování si pravděpodobně vyřešíte spolu s ubytováním. Pokud byste však na toto místo dorazili jen na „otočku“, využijte určitě jedno z mnoha velkých parkovišť hned u vleků.

Lyžování

Katschberg je v posledních letech oblíbenou destinací nejen pro české lyžaře. Neznamená to však, že byste se tu tlačili ve frontách. My jsme Katschberg navštívili již několikrát a vždy jsme byli spokojeni jak s kvalitou sjezdovek, služeb – jednoduše vším. Více informací o lyžování na Katschbergu, včetně aktuálních cen skipasů, najdete na oficiálním webu, a to i v češtině.

Tipy na ubytování

Z naší zkušenosti můžeme vřele doporučit ubytování v hotelu Das Alpenhaus Katschberg 1640, který se nachází přímo u sjezdovky. Hotel jako takový nabízí prostorné a skvěle vybavené apartmány, kam s sebou můžete vzít i psa, restauraci, bazén a vícero saun. Pro nás jasná volba.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Kitzsteinhorn

Kaprun

JezeroPříroda

Mooserboden a Wasserfallboden

Kaprun

JezeroPříroda

Achensee

Jenbach, Schwaz

Katschberg () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.