menu
SchafbergBahn - St. Wolfgang SchafbergBahn - St. Wolfgang SchafbergBahn - St. Wolfgang
Ověřeno AtrakcePříroda
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

SchafbergBahn je označení pro proslulou zubačku, neboli vláček, který vede z městečka St. Wolfgang až na vrchol hory Schafberg. Jde o historickou trať, jejíž vnik sahá až do roku 1893 a právě i z těchto let se dodnes používají i původní vagóny, doplněné o modernější varianty. Jedna z původních lokomotiv je navíc vystavená ve vstupní hale spodní stanice, která je mimochodem krásnou moderní stavbou s restaurací.

Spodní stanice této trati se nachází nedaleko centra St. Wolfgang, jen pár kroků od jezera Wolfgangsee. Celá trasa až na vrchol Schafbergu má necelé 6 km a při stoupání zubačka zdolá neuvěřitelných 1 190 výškových metrů. To vše jen za 35 minut. SchafbergBahn má sezónu v podstatě už od začátku března, avšak za podmínky dobrého počasí. O tomto faktu jsme se bohužel při naší návštěvě v polovině dubna 2024 sami přesvědčili – napadl totiž čerstvý sníh a vlak nedojel ani do mezistanice Schafbergalm ve výšce 1 365 m. n. m., natož pak na úplný vrchol. Doporučujeme si tak vždy před návštěvou ověřit aktuální provozní dobu, ať nejste nepříjemně překvapeni. V létě však bude návštěva tohoto skvostu v přírodu pravděpodobně bezproblémová.

Samotná cesta na vrchol je skvělým zážitkem a když k tomu přidáte ještě výhledy na Wolfgangsee i okolní vrcholky, možné túry po okolí či občerstvení ve vícero restaurací, jde o skvělý tip na půldenní či dokonce celodenní výlet.

Mapa a okolí

Provozní doba

SchafbergBahn je v provozu v omezeném režimu v podstatě už od začátku března, hlavní sezóna je pak v průběhu od konce dubna až do začátku listopadu. Existují i speciální podzimní jízdy v průběhu listopadu i během adventu. Aktuální informace vždy najdete na oficiálním webu zubačky.

Vstupné

Cesta touto výjimečnou zubačkou není levnou záležitostí. Jedna cesta pro dospělého vyjde na 36 euro, respektive 51 euro za zpáteční cestu. Dětská vstupenka pak vychází na 18, respektive 25 euro. Psi mají jízdu zdarma, podmínkou je však náhubek.

Tipy na ubytování v okolí

Seehotel Berau

Sankt Wolfgang im Salzkammergut • $$

Rezervovat

Hotel a kemp přímo na břehu krásného jezera Wolfgangsee v Rakousku. Nabízí velké množství různých typů ubytování i dvě restaurace. My můžeme vřele doporučit italskou s označením Hias Pizza & Event.

Tipy na parkování

Parkplatz P7 (Schafbergbanh)

Sankt Wolfgang im Salzkammergut

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Jen pár metrů od dolní stanice zubačky Schafbergbahn se nachází toto parkoviště, které je dobrým výchozím bodem nejen pro cestu vláčkem, ale i návštěvu města St. Wolfgang.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Jezero

Klammsee

Kaprun

Město

Hallstatt

Hallstatt

Vyhlídka

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

SchafbergBahn () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.