🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Itineráře >

To nejkrásnější z okolí Kaprunu na prodloužený víkend

Prozkoumejte s naším itinerářem hory, jezera i města Salcburska - to vše v rámci prodlouženého víkendu.

Odemknout zdarma Zjistit více
Dovolená se psem
Počet dní

3 dny

Doprava

Autem

Tempo

Střední tempo

Fyzická náročnost

Střední náročnost

Sezóna

Jaro - podzim

Vhodné pro

Pro všechny

Rozpočet

$$

Navštívených míst

11 míst

Salcbursko je oblíbenou oblastí na letní i zimní dovolenou. A není divu, tato oblast v Rakousku totiž nabízí mnoho – hory, jezera, ledovce, různé atrakce pro celou rodinu, a to vše jen pár hodin cesty od českých hranic. I proto se právě na tuto oblast se zaměřujeme v našem itineráři, který je primárně postaven na krátkou letní dovolenou, ale lze jej absolvovat i na jaře či na podzim.

Společně navštívíme vyhlídkovou plošinu ve výšce více jak 3 000 metrů nad mořem, podíváme se na překrásné přehrady uprostřed alp a zamíříme také na návštěvu měst.

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

Mooserboden a Wasserfallboden

Kaprun

Klammsee

Kaprun

Půjčení auta

Tento itinerář se dá absolvovat osobním automobilem s ubytováním v hotelu či apartmánu, alternativou je obytný vůz.

Campiri

S kódem TRVL1500 získáš slevu 1 500 Kč na rezervaci

Zarezervovat

Ubytování

V případě, že se chcete ubytovat po celou dobu na jednom místě, doporučujeme například tyto ubytování v okolí.

M1 - Mountain Living

Rauris • $$

Zarezervovat

Pěkné apartmánové ubytování nedaleko města Rauris, které je dobrým výchozím bodem pro výlety do okolí – například Salcburska. Ubytování nabízí parkování zdarma, saunu a přízemní apartmány dokonce malou zahrádku.

AvenidA Panorama Suites Kaprun

Kaprun • $$

Zarezervovat

Jen několik stovek metrů od centra Kaprunu, skvělý výchozí bod pro výlety do okolí. S parkováním zdarma.

Cestovní pojištění

Štěstí přeje připraveným, a to platí i na cestách. Nenechte nic náhodě a investujte do cestovního pojištění.

Generali Česká pojišťovna

Na cesty po ČR, Evropě i světě. Rychlé online sjednání.

Sjednat

Jak fungují naše doporučení?

Doporučujeme pouze ověřené společnosti a služby, které jsme sami vyzkoušeli. Proklikem a rezervací podpoříte TRVL.cz a jeho další rozvoj.

Den 1

Top of Salzburg a ledovec

První den tohoto itineráře bude ve znamení hor, ledovce i krásných vyhlídek. Zamíříme totiž na nejvyšší bod této cesty, a to na vyhlídkovou plošinu ve výšce 3 029 metrů nad mořem.

Na vrchol s názvem Kitzsteinhorn se dostaneme pomocí několika lanovek, jejichž systém začíná nedaleko města Kaprun. V roce 2000 se na tomto místě stalo obrovské neštěstí, kdy při požáru jedné z původních kabin zahynulo přes 150 lidí.

Parkplatz Kitzsteinhorn

Kaprun

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Systém několika parkovišť, který pojme stovky automobilů a odkud je to jen pár kroků k lanovce, která vás doveze na vrchol Kitzsteinhornu.

1

Kitzsteinhorn

Kaprun

Kitzsteinhorn je vrchol v rakouských Alpách, poblíž Kaprunu v regionu Zell am See. Nahoru vás vyvezou postupně tři kabinové lanovky. První lanovka zde byla postavena už v roce 1965, ta je ale od roku 2000 zavřená. Právě na přelomu tisíciletí se tu totiž stalo velké neštěstí, kdy jedna z kabin začala hořet a šlo o jednu z největších tragédií v Rakousku. Kvůli poruše topení tehdy zahynulo 155 lidí.

Na vrcholu této hory se nachází chlouba regionu, vyhlídková plošina Top of Salzburg. Sníh se nahoře drží i v létě, nezapomeňte tak na pevnou obuv. Na úplný vrchol, až k plošině, vede ještě Gletscherjet Shuttle, posledních pár desítek metrů však můžete zdolat i po kamenné cestě, která je spíše pro zkušenější turistky. Nejde o úplně náročnou trasu, i tak ve výšce necelých 3 000 metrů nad mořem může dát i pár metrů výšlapu zabrat.

Na pomezí tohoto výšlapu, u konce 3. lanovky, je zde k dispozici také Ice Arena, která i v létě zajistí úsměvy nejen dětem – dá se zde totiž bobovat i si jen jednoduše užít sníh v kraťasech, kdy dole u Zell am See je i přes 30 stupňů.

 

 

 

Tento ledovec nabízí mraky sněhu i v létě a je to od jeho vrcholu jen pár desítek kroků na neskutečnou vyhlídku Top of Salzburg. Je ještě dobré zmínit, že na úplný vrchol této hory se dostanete buď krátkou, ale prudkou cestou, nebo můžete využít Gletscherjet Shuttle.

2

Top of Salzburg

Kitzsteinhorn

Nejvýše položená vyhlídka regionu Zell am See – panoramatická Top of Salzburg, se nachází ve výšce 3 029 metrů nad mořem, na vrcholku hory Kitzsteinhorn. Nabízí jedinečné výhledy na nejvyšší hory Rakouska a na okolní krajinu. Na tuto platformu se dostanete pomocí 3 až 4 lanovek, více informací o cestě i hoře Kitzsteinhorn najdete v jejím detailu.

Samotná platforma Top of Salzburg ale není jedinou atrakcí na vrcholu této hory v rakouských Alpách. Najdete zde totiž i velmi pěkné udělané muzeum, kterým procházíte cestou na/z vyhlídkové platformy (záleží, jestli se vydáte na úplný vrcholek pešky nebo 4. lanovkou) nebo i restauraci.

Pokud budete mít štěstí na počasí, určitě si toto místo parádně užijete – výhledy do okolí jsou krásné. Kromě samotné vyhlídky se zde nachází také restaurace s veškerým zázemím. Jakmile si zde vše prohlédnete, bude na čase vyrazit zpět dolů. Doporučujeme se ještě zastavit na některé z mezistanic – nabízí se zde i několik zejména delších turistických tras.

16,0 km (21 min)

Dalším místem, které první den navštívíme, je město Zell am See a jezero Zeller See.

CONTIPARK Parkhaus

Zell am See

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Hned na břehu Zeller See, ve městě Zell am See, se nachází toto kryté parkoviště.

3

Zell am See

Zell am See

Zell am See, město v rakouských Alpách, je skvělou destinací v každé sezóně a lákadlem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. V létě přivítá návštěvníky klidným Zeller See, jezerem obklopeným vysokými horami. K dispozici jsou vodní sporty, od plavání po paddleboarding, a také nádherné cyklostezky kolem jezera. Pro milovníky horských túr město nabízí mnoho tras s dechberoucím výhledem na alpskou krajinu. Golfoví nadšenci se mohou těšit na hřiště s panoramatickými výhledy.

V zimě se Zell am See proměňuje v kouzelnou zimní destinaci. Lyžaři a snowboardisté si mohou užít okolní lyžařská střediska, jako je Schmittenhöhe, která nabízí sjezdovky pro různé úrovně dovedností. Ledový jez Zeller See poskytuje ideální prostředí pro bruslení a jiné zimní aktivity. Historické centrum města zaujme svými úzkými uličkami, tradičními rakouskými domy a příjemnými kavárnami. Celkově lze Zell am See považovat za skvělý cíl, který spojuje krásu alpské krajiny s bohatými možnostmi pro aktivní odpočinek v každém ročním období.

Za nás ideální „scénář“ pro návštěvu Zell am See je zaparkovat buď v přímo v centru města, to si krátce projít, včetně nějakého občerstvení v jedné z místních restaurací se zastávkou u vody. Pokud budete hledat i možnosti koupání, což se v letních měsících určitě nabízí, doporučujeme severní stranu jezera, odkud je mírný vstup do vody.

Doporučujeme si projít centrum města a zavítat také na místní náplavku, která slouží i jako cyklostezka kolem dokola celého jezera. V letních měsících je možné se v jezeře také vykoupat, zde můžete doporučit severní stranu jezera, která je obecně o něco klidnější a nabízí lepší přístup do vody i travnaté „pláže“.

8,7 km (14 min)

Posledním místem tohoto nabitého prvního dne, bude méně známá, ale za to krásná vyhlídka nejen na celé Zeller See, Zell am See, ale zejména na okolní alpy. Jde o místo označené jako Mitterberg, ke kterému vede strmé stoupání.

4

Mitterberg

Zell am See

Mitterberg je název pro oblast, ve které se nachází krásná vyhlídka na celé jezero i město Zell am See i jeho okolí. Jde o vrchol, kam se dá zajet autem, je však nutno počítat s pořádným stoupáním, úzkou silnicí, kde když potkáte protijedoucí vozidlo, ať už cestou nahoru nebo dolů, budete potřebovat odvahu i místo na menší manévry. Hned vedle silnice totiž často vede strmá propast. Za návštěvu však toto místo stojí.

Nejen výhledy tu jsou pěkné, ale i dřevěná konstrukce s nápisem Zell am See, které je superfotogenické. Když budete mít štěstí podobně jako my a bude dobrá viditelnost, uvidíte nejen na jezero, město Zell am See, ale i okolní vrcholky rakouských alp. Kromě samotné vyhlídky je na místě i restaurace, kde se můžete občerstvit, ať už klasickým štrůdlem či dobrým pivem.

Pro zobrazení itineráře je nutné se přihlásit.

  • Podrobný plán den po dni s mapou

  • Tipy na ubytování, jídlo i parkování

  • Praktické informace a tipy co si zabalit

Registrovat zdarma

Pro zobrazení praktických informací je nutné se přihlásit nebo zdarma registrovat.

Další itinerář

Itinerář - Na víkend k Achensee v obytňáku
Kempování
Marty the Van
Rakousko

Na víkend k Achensee v obytňáku

Zážitkový itinerář na víkendový únik do okolí kouzelného Achensee v Rakousku. Sbalte svůj domov na čtyřech kolech, rodinné příslušníky, domácí miláčky a dostatek energie na objevování této fascinující oblasti.

3 dny

Obytný vůz

Vysoké tempo

Celoročně

Cena itineráře

99 Kč

Zobrazit itinerář

To nejkrásnější z okolí Kaprunu na prodloužený víkend () je jedním z itinerářů, které TRVL.cz nabízí. Každý itinerář nabízí přehledný popis jednotlivých dní, včetně interaktivní mapy či praktických informací. Kromě itinerářů trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.