menu
Itineráře >

Hallstatt a okolí Wolfgangsee na prodloužený víkend

Vydejte se s naším itinerářem na prodloužený víkend do Rakouska a objevte krásu Hallstattu a okolí Wolfgangsee. Hory, jezera i krásná města.

Odemknout za 99 Kč Zjistit více
Víkendový únik
Počet dní

3 dny

Doprava

Autem

Tempo

Střední tempo

Fyzická náročnost

Nízká náročnost

Sezóna

Jaro - podzim

Vhodné pro

Pro všechny

Rozpočet

$$

Navštívených míst

11 míst

Rakousko je naprosto ideální destinací pro víkendový únik. Autem jste na hranicích do pár hodin a pro krásná místa či zážitky netřeba u našeho „jižního“ souseda jezdit daleko. Příkladem toho je i náš itinerář, díky kterému se společně vydáme do Hallstattu a zejména okolí Wolfgangsee. Čekají nás krásná jezera, vysoké hory, dobré jídlo a mnoho zážitků.

Hallstatt a okolí Wolfgangsee najdeme jen zhruba 1,5 – 2 hodiny jízdy autem od českých hranic. Tato oblíbená oblast v podstatě začíná už u jezera Traunsee, které vede směrem na jih směrem k obci Bad Ischl, která v našem itineráři slouží jako rozcestník mezi prvním a druhým dnem. Výchozím bodem pro náš itinerář na 3 dny však bude již zmíněné jezero Wolfgangsee, neboť většina aktivit se odehrává v jeho okolí.

Tak pojďme společně prozkoumat další krásy Rakouska!

Půjčení auta

Tento itinerář se dá absolvovat osobním automobilem s ubytováním v hotelu či apartmánu, alternativou je obytný vůz.

Campiri

S kódem TRVL1500 získáš slevu 1 500 Kč na rezervaci

Zarezervovat

Ubytování

Nejvhodnější je zvolit ubytování v okolí jezera Wolfgangsee. Jezero je totiž skvělým výchozím bodem pro druhý a třetí den a je i nedaleko míst, která společně navštívíme den první. Doporučit můžeme tato ubytování (obě slouží i jako kempy pro obytné vozy).

Das Franzl - Bett & Brot

Sankt Wolfgang im Salzkammergut • $$

Zarezervovat

Útulné ubytování nedaleko jezera Wolfgangsee, které nabízí prostorné pokoje, různé typy zajímavých glampingů i možnost parkování s karavanem. Ubytování je jen zhruba 800 metrů od jezera a je tak dobrým výchozím bodem pro procházky i výlety po okolí.

Seehotel Berau

Sankt Wolfgang im Salzkammergut • $$

Zarezervovat

Hotel a kemp přímo na břehu krásného jezera Wolfgangsee v Rakousku. Nabízí velké množství různých typů ubytování i dvě restaurace. My můžeme vřele doporučit italskou s označením Hias Pizza & Event.

Cestovní pojištění

Štěstí přeje připraveným, a to platí i na cestách. Nenechte nic náhodě a investujte do cestovního pojištění.

Generali Česká pojišťovna

Na cesty po ČR, Evropě i světě. Rychlé online sjednání.

Sjednat

Jak fungují naše doporučení?

Doporučujeme pouze ověřené společnosti a služby, které jsme sami vyzkoušeli. Proklikem a rezervací podpoříte TRVL.cz a jeho další rozvoj.

Den 1

Příjezd do oblasti a návštěva Hallstattu

První den tohoto itineráře počítá s cestou z České republiky, proto začínáme téměř u dálnice Linz - Salzburg, kde nás čekají první zastávky.

Tou úplně první a „dobrovolnou“ je město Gmundem.

1

Gmunden

Gmunden, Austria

Gmundem je okresní město ležící na severním břehu obřího jezera Traunsee v podstatě přesně na půli cesty mezi Linzem a Salzburgem.

1,3 km (3 min)

Ještě než město Gmunden opustíme, zastavíme se u jeho známé dominanty. Tou je ostrovní zámek Ort, ze kterého je nejen krásný výhled na velkou část jezera, okolní hory, ale právě i zmíněné město.

Zaparkovat můžete nedaleko samotného zámku, míst je zde dostatek, navíc i pro karavany.

Parkplatz Toskanapark

Gmunden

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Velké parkoviště nedaleko známého zámku Schloss Ort na břehu Traunsee v Gmundenu. Zaparkovat zde můžete jak osobní automobil, tak i obytný vůz.

2

Schloss Ort

Gmunden

Schloss Ort je zámek na ostrově uprostřed jezera Traunsee, jež se nachází v rakouském městě Gmunden. Zámek, zapsaný na seznamu UNESCO, uchvátí každého zejména svou unikátní polohou a renesanční architekturou. Zámek Ort není jen historickou památkou, ale i živým kulturním centrem – během roku se zde totiž koná řada koncertů, divadelních představení a festivalů, které lákají návštěvníky z celého světa.

K samotnému zámku se dostanete jednoduše po 120 metrů dlouhém mostě a okolí zámku, resp. ostrov, projdete za pár minut. Je to totiž spíše takový ostrůvek. Je z něj ale krásně vidět nejen zámek, ale i nedaleké město Gmundem či již zmíněné jezero Traunsee. Do prostor zámku se lze dostat za menší poplatek, a to vždy od Velikonoc do konce října.

Kromě zámku doporučujeme projít i přilehlé zahrady, procházka vám nezabere více jak hodinu a zejména za hezkého počasí si tu můžete užít krásnou atmosféru na břehu jednoho z největších rakouských jezer. A to jen zhruba 2 hodiny od českých hranic.

52,4 km (52 min)

Další zastávkou bude Hallstatt. Hallstatt je opravdu kouzelné místo, které je však velmi častým turistickým cílem – rychle se tak uličky tohoto městečka zaplní. Kromě samotné procházky městem, k legendárnímu výhledu na fotogenický kostel, doporučujeme zavítat také na vyhlídku Skywalk.

Parking P1 Hallstatt

Hallstatt

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Jedno z mnoha placených parkovišť nedaleko centra městečka Hallstatt.

3

Hallstatt

Hallstatt

Hallstatt je malebné a půvabné městečko situované v srdci rakouských Alp, na břehu jezera Hallstätter See. Své neuvěřitelně romantické prostředí získalo díky svému historickému významu a jedinečné architektuře. Město je známé pro své úzké uličky, starobylé domy s květinami na balkónech i kostelem. Právě ten je velkou dominantou městačka a pokud jste odtud viděli nějaké fotky, bylo to pravděpodobně právě s tímto kostelem. Hallstatt je zároveň domovem fascinujícího archeologického naleziště, kde byly objeveny pozůstatky pravěkého osídlení, což mu přineslo status světového dědictví UNESCO.

Kromě své historie a architektury je Hallstatt obklopen nádhernou přírodou, která přitahuje milovníky outdoorových aktivit. Návštěvníci si zde mohou užít pěší túry v Alpách, vodní aktivity na jezeře nebo si prostě užívat klidu a krásy okolní krajiny. Celkově lze říci, že Hallstatt spojuje bohatou historii s úchvatnou přírodou, což činí z tohoto města jedno z nejmalebnějších a nejzajímavějších míst v Rakousku.

Kromě samotné návštěvy městečka Hallstatt doporučujeme zavítat také na Hallstatt Skywalk, případně i do blízkého solného dolu.

Na vyhlídku se dostanete přímo z centra Hallstattu, a to pomocí lanovky Salzbergbahn. Ta vede na stejnojmenný vrchol, odkud je i bez plošiny krásný výhled do celého okolí.

4

Hallstatt Skywalk

Hallstatt

Hallstatt Skywalk je ohromující vyhlídková platforma umístěná v nadmořské výšce nad městečkem Hallstatt v rakouských Alpách. Tato architektonická perla poskytuje návštěvníkům úžasný výhled na celou oblast a je oblíbeným místem pro fotografování. Skywalk se nachází na vrcholu kopce Salzberg a poskytuje panoramatický pohled na jezero Hallstätter See, obklopené vysokými horami, a samozřejmě na historické centrum Hallstattu. Kombinace impozantní architektury a nádherného okolního prostředí dělá z Hallstatt Skywalk nezapomenutelný zážitek.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí užít ještě intenzivnější zážitek, existuje také možnost výstupu na vyhlídkovou terasu s průhledným dnem, která umožňuje pohled přímo pod nohy do strmých skalních srázů. Tato odvážná konstrukce přidává dobrodružství k již fascinujícímu zážitku a láká na sebe odvážné návštěvníky, kteří hledají nezapomenutelný pohled na jedno z nejkrásnějších míst v Rakousku.

Po návštěvě vyhlídky nad Hallstattem se pomalu začneme vracet směr Bad Ischl. Konkrétně zavítáme do ubytování v okolí Wolfgangsee, které se stane naším výchozím bodem pro dny s označením 2 a 3.

Obě naše doporučená ubytování jsou nejen v blízkosti jezera, ale nabízí možnost parkování také pro obytné vozy a první uvedené dokonce i stylový glamping.

40,1 km (56 min)

Das Franzl – Bett & Brot

Sankt Wolfgang im Salzkammergut • $$

Rezervovat

Útulné ubytování nedaleko jezera Wolfgangsee, které nabízí prostorné pokoje, různé typy zajímavých glampingů i možnost parkování s karavanem. Ubytování je jen zhruba 800 metrů od jezera a je tak dobrým výchozím bodem pro procházky i výlety po okolí.

Seehotel Berau

Sankt Wolfgang im Salzkammergut • $$

Rezervovat

Hotel a kemp přímo na břehu krásného jezera Wolfgangsee v Rakousku. Nabízí velké množství různých typů ubytování i dvě restaurace. My můžeme vřele doporučit italskou s označením Hias Pizza & Event.

Odemkni si celý itinerář a získáš

  • Podrobný plán den po dni s mapou

  • Tipy na ubytování, jídlo i parkování

  • Praktické informace a tipy co si zabalit

  • Slevu 20 % na itinerář na míru Pouze pro členy TRVL+

Přejít k platbě

Pro zobrazení praktických informací, jako například co si zabalit s sebou, na co si dát pozor apod., je nutné itinerář odemknout.

Další itinerář

Itinerář - Na víkend k Achensee v obytňáku
Kempování
Marty the Van
Rakousko

Na víkend k Achensee v obytňáku

Zážitkový itinerář na víkendový únik do okolí kouzelného Achensee v Rakousku. Sbalte svůj domov na čtyřech kolech, rodinné příslušníky, domácí miláčky a dostatek energie na objevování této fascinující oblasti.

3 dny

Obytný vůz

Vysoké tempo

Celoročně

Cena itineráře

99 Kč

Zobrazit itinerář

Hallstatt a okolí Wolfgangsee na prodloužený víkend () je jedním z itinerářů, které TRVL.cz nabízí. Každý itinerář nabízí přehledný popis jednotlivých dní, včetně interaktivní mapy či praktických informací. Kromě itinerářů trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.