Instagram menu
Zpět na všechny země

Tenerife

Tenerife je největší ostrov Kanárských ostrovů ve Španělsku, známý svou rozmanitou přírodou a terénem, od pláží s černým pískem po sopku Teide, která je nejvyšším bodem Španělska.

Prozkoumat zemi
Hlavní město

Santa Cruz de Tenerife

Měna

Euro

Jazyk

Čeština

Populace

954 303

Kempování

Tolerováno

Řízení

Vpravo

Aktuální čas

02:34 (WET)

Ceny

Středně draho

Tenerife, rozkládající se na více než 2,000 km², nabízí rozmanité prostředí, od hustých lesů v Anaze po lunární krajinu Národního parku Teide. Ostrov je rozdělen na severní a jižní část, každá s vlastním jedinečným klimatem a krajinou. Severní část je vlhčí a zelenější s častějšími srážkami, což podporuje růst bujné vegetace a lesů. Naopak jižní část ostrova je suchá a slunná s méně srážkami, díky čemuž se stala populární turistickou a plážovou destinací s charakteristickou lunární krajinou. Tyto rozdíly mezi severem a jihem ovlivňují nabídku turistických aktivit a typy atrakcí dostupné v různých oblastech ostrova.

Tenerife je domovem dvou hlavních letišť: severního letiště (Los Rodeos), které se nachází blíže k severní části ostrova a je využíváno hlavně pro vnitrostátní lety a lety na ostatní Kanárské ostrovy, a jižního letiště (Reina Sofía), které se nachází na jihu a představuje hlavní bod pro mezinárodní lety. Dopravu na ostrově zajišťuje rozsáhlá síť autobusů provozovaná společností TITSA, která nabízí spojení mezi městy, letišti a turistickými atrakcemi.

Národní park Teide umožňuje vystoupit na nejvyšší horu Španělska buď pěšky nebo lanovkou, nabízející dechberoucí výhledy. Loro Parque a Siam Park jsou oblíbené rodinné atrakce s bohatou faunou a flórou a vodními zábavami. Historická La Laguna představuje kulturní a architektonické bohatství. Anaga s turistickými stezkami láká přírodovědce, zatímco hvězdárna na Teide nabízí jedinečnou šanci pro pozorování hvězd.

Mapa míst

tenerife

Playa de las Américas

Arona, Santa Cruz de Tenerife

Anaga

Parque rural de Anaga, Santa Cruz de Tenerife

Museo Juan Evóra Teide

Guía de Isora, Santa Cruz de Tenerife

Los Gigantes

Acantilados de Los Gigantes, Santa Cruz de Tenerife

Masca

Santa Cruz de Tenerife

Puerto de la Cruz

Santa Cruz de Tenerife, Tenerife

Teide

Santa Cruz de Tenerife
PlážMěsto

Playa de las Américas

Arona, Santa Cruz de Tenerife

PřírodaZajímavé místo

Anaga

Parque rural de Anaga, Santa Cruz de Tenerife

PamátkaPříroda

Museo Juan Evóra Teide

Guía de Isora, Santa Cruz de Tenerife

PřírodaVyhlídka

Los Gigantes

Acantilados de Los Gigantes, Santa Cruz de Tenerife

MěstoPřírodaZajímavé místo

Masca

Santa Cruz de Tenerife

MěstoPláž

Puerto de la Cruz

Santa Cruz de Tenerife, Tenerife

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Teide

Santa Cruz de Tenerife

Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Tenerife?

Na Tenerife panuje celoročně mírné klima, což dělá z ostrova ideální dovolenkovou destinaci. Léta (červen až září) jsou teplá s průměrnými teplotami okolo 24°C až 28°C. Zimy (prosinec až březen) jsou mírné s průměrnými teplotami kolem 15°C až 20°C. Severní část ostrova je obvykle chladnější a vlhčí, zatímco jih je teplejší a suchý. Jaro a podzim nabízejí příjemné teploty a jsou ideální pro turistiku a prohlídky.

Jak je na Tenerife draho?

Obecně řečeno, Tenerife je cenově dostupnější ve srovnání s mnoha evropskými destinacemi,  a to dokonce i s Českou republikou. Budete moct najít levnější jídla, nápoje anebo dokonce i ubytování. Turistické oblasti mohou být dražší, zatímco v méně turistických oblastech lze najít levnější možnosti. Pozor na ubytování na poslední chvíli a to hlavně v  populárních destinací. Důležité je také zvážit sezónu, protože ceny mohou v hlavní turistické sezóně stoupat.

Jak se na Tenerife pohybovat?

Na Tenerife můžete cestovat několika způsoby. Autobusová služba TITSA pokrývá celý ostrov, včetně spojení mezi hlavními městy, turistickými oblastmi a letišti. Autobusy jsou cenově dostupné a jezdí relativně často. Pro větší flexibilitu je možné využít půjčení auta, což je populární volba mezi turisty pro objevování odlehlých míst. V závislosti na délce pronájmu se cena za pronájmu menšího auta pohybuje kolem 25-30 euro za den. Taxislužby jsou také široce dostupné a nabízejí pohodlnou, byť dražší alternativu k veřejné dopravě.

Kvůli skvělým cestám a většinou bezchybným asfaltem doporučujeme i půjčení motorky nebo skútru.

Tenerife je populární i jako oblíbená destinace pro amatérské a profesionální cyklisty. Pro návštěvníky, kteří preferují aktivní dovolenou, jsou k dispozici cyklostezky a mnoho pěších tras.

Kolik dní potřebuji na návštěvu Tenerife?

Délka návštěvy Tenerife závisí na tom, co chcete na ostrově vidět a dělat. Pro stručný přehled hlavních atrakcí po celém ostrově by mohlo stačit 5 až 7 dní. Pokud máte zájem o hlubší objevování, včetně turistiky, pláží a návštěvy odlehlých oblastí, doporučujeme 10 až 14 dní. To umožní dostatečný čas na relaxaci a prozkoumání ostrova bez spěchu.

Potřebuji na Tenerife hotovost?

Ano, na Tenerife narozdíl od pevniny, se může hodit mít u sebe hotovost a to zejména pro návštěvy menších obchodů, tržišť nebo v odlehlých oblastech. Většina restaurací, obchodů a turistických atrakcí však přijímá taktéž platební karty. Doporučuje se mít u sebe malé množství hotovosti pro menší výdaje a pro jistotu ověřit možnosti platby v konkrétních místech.

Je na Tenerife pitná voda?

Voda z kohoutku na Tenerife je technicky pitná, ale kvůli vysokému obsahu minerálů mnoho lidí dává přednost kupované balené vodě, která je chutnější a je považována za lepší pro pití. Pro pití a vaření se tedy obecně doporučuje používat balenou vodu.

Nemáš čas na plánování?

Sestavíme ti itinerář přesně na míru. Rychle, přehledně a podle našich osobních zkušeností z cest po celém světě. Již od 1 990 Kč.

Zjistit více

Přečtěte si více

Všechny články
Cestování

Jak vyfotit polární záři? Tipy na focení fotoaparátem i telefonem

Martin & Tina 20. 02. 2024

CestováníBlog

Kempování v Norsku aneb skutečný příběh divokého kempování s obytňákem

Marty the Van 16. 02. 2024