Instagram menu
Anaga - Parque rural de Anaga, Santa Cruz de Tenerife Anaga - Parque rural de Anaga, Santa Cruz de Tenerife Anaga - Parque rural de Anaga, Santa Cruz de Tenerife
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Chamorga • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Anaga je horský masiv na severovýchodě ostrova a je známý svou neuvěřitelnou biologickou rozmanitostí a nádhernou krajinou. Podstatná část pohoří je chráněna jako tzv. Parque rural de Anaga a právě tato oblast byla vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO díky svému bohatému přírodnímu dědictví.

Anaga je snadno dostupná z hlavního města Santa Cruz de Tenerife a cesta vám zabere asi 20 minut autem. Můžete se tam dostat také veřejnou dopravou, konkrétně autobusem, která je obsluhována společností TITSA. Pokud máte ale vodičák na motorku a můžete si jí taky pronajmout, doporučujeme do Anagy vyrazit právě na ní. Cesta vás naprosto uchvátí a nabídne výhledy, kterých se nebudete vědět nabažit.

Co se týče aktivit, Anaga nabízí řadu možností. Jednou z hlavních atrakcí je turistika a trekking po mnoha pěších stezkách, které vedou skrz nádherné lesy a nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu a moře. Mezi oblíbené trasy patří například cesta k Roque de las Bodegas, jednomu z nejznámějších bodů v Anaze.

Kromě turistiky je Anaga také domovem pro několik malebných vesniček, jako jsou nejvzdálenější Taganana, Benijo, a Almáciga, kde si můžete vychutnat místní gastronomii a poznat tradiční kanárskou kulturu.

Doporučujeme taky zajít až na konec světa (ostrova), doporučujeme zajít až do oblasti Chamorga, odkud to jde už jenom pěšky k pobřeží. Právě tam si můžete dopřát jedno z nejlepších tradičních nápojů barraquito.

Další zajímavostí Anagy jsou její rozmanité ekosystémy a bohatá flóra a fauna, včetně laurisilvy, vzácného typu vlhkého subtropického lesa, který je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů.

Celkově je Anaga fascinující destinací pro milovníky přírody, turistiky a pro ty, kteří hledají autentický zážitek na Tenerife mimo hlavní turistické oblasti.

Mapa a okolí

Bar Casa Álvaro

Santa Cruz de Tenerife, Spain
Typ

Bistro

Cenová kategorie

Velice jednoduché občerstvení na konci silnice v oblasti Chamorga. Skvělé barraquito, ale zejména ten výhled na krajinu, nedotknutost a tradiční tenerifské prostředí. Jenom kvůli tomu, doporučujeme osvěžení právě tady.

Parkování Chamorga

Santa Cruz de Tenerife, Spain
Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Parkování v menší vesničce v oblasti Chamorga. Je to poslední místo, kde se dostanete autem. V oblasti je občerstvení, toalety a možnost krásných procházek až k pobřeží. Parkoviště je menší, no místo se dá najít i popři cestě.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Los Gigantes

Acantilados de Los Gigantes, Santa Cruz de Tenerife

PlážMěsto

Playa de las Américas

Arona, Santa Cruz de Tenerife

MěstoPřírodaZajímavé místo

Masca

Santa Cruz de Tenerife

Anaga () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.