Instagram menu
Teide - Santa Cruz de Tenerife Teide - Santa Cruz de Tenerife Teide - Santa Cruz de Tenerife
Ověřeno PřírodaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Cañadas Del Teide • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Národní park Teide je dominantou Tenerife a nabízí úžasné přírodní scenérie. V centru parku se tyčí nejvyšší hora Španělska a to sopka Teide. Po silnici se můžete dostat až k parkovišti u spodní stanice lanovky, která je v nadmořské výšce asi 2356 metrů. Od tohoto místa můžete pokračovat pěšky nebo využít lanovku. Lanovka vás zaveze z této základní stanice do La Ramblety, která je ve výšce 3555 metrů nad mořem. Cesta lanovkou trvá přibližně 8 minut a poskytuje nádherné výhledy na okolní vulkanickou krajinu. Z horní stanice lanovky je pak možné dojít na dva vyhlídkové body, La Fortaleza a Pico Viejo, které jsou od horní stanice lanovky relativně blízko a trasa k nim je vcelku rovná a nenáročná. V horní části lanovky se nachází několik turistických tras, včetně populární trasy Telesforo Bravo, která vede až k samotnému kráteru sopky Teide. Tato část cesty však vyžaduje zvláštní povolení, které je třeba získat předem, a je omezeno na určité časové sloty.

Pokud se rozhodnete pro výstup pěšky, je to náročnější, ale také velmi odměňující zážitek. Cesta pěšky z Montaña Blanca na vrchol Teide trvá asi 5 až 6 hodin.

Veřejná doprava v parku zahrnuje autobusové linky 342 a 348, které mají zastávky v různých částech parku a umožňují návštěvníkům snadnější průzkum této oblasti. Kromě toho jsou v parku dva návštěvnická centra, El Portillo a Cañada Blanca, kde si můžete vyzvednout mapy parku a získat další informace.

Pozorování hvězd v Národním parku Teide na Tenerife je jednou z nejpopulárnějších aktivit, díky nízké míře světelného znečištění a vysoké nadmořské výšce. Tuto aktivitu si můžete užít nejlépe organizovanými nočními exkurzemi nebo astronomickými prohlídkami, které zahrnují návštěvu Observatoře Teide.

Samotná jízda v okolí národního parku je zážitkem. Užijete si jí v autě, na motorce nebo dokonce na kole, pokud máte opravnu našlapáno. Můžete obdivovat neskutečnou měsíční krajinu, která se střídá se zelení s výhledy na oceán. Pokud můžeme doporučit nejvíc scénickou cestu, pak to je TF-24.

Mapa a okolí

Teleférico del Teide

La Orotava, Spain
Typ

Restaurace

Cenová kategorie

Restaurace Teleférico del Teide, umístěná přímo u lanovky na Teide v Národním parku Teide na Tenerife, nabízí výhledy na vulkanickou krajinu a menu s místními specialitami i mezinárodní kuchyní. Je to ideální místo pro občerstvení před nebo po návštěvě vrcholu sopky. Restaurace nabízí brunch, který si můžete zakoupit i společně se vstupenkou na lanovku. K dispozici taky po celý den kafe a menší občerstvení. Kvůli krásným výhledům, prosklenému interiéru a skvělé snídani určitě tohle místo doporučujeme navštívit.

Parkování Cañadas Del Teide

, Spain
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Parkoviště Cañadas Del Teide nabízí snadný přístup k okolním stezkám a vyhlídkám v Národním parku Teide, hned pod lanovkou. I přes to, že poskytuje dostatek místa a je prostorné, během dne v otevíracích hodinách bývá parkoviště poněkud zaneprázděné. Doporučujeme přijet brzy ráno nebo později večer, pokud chcete najít místo. Parkování je zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PamátkaPříroda

Museo Juan Evóra Teide

Guía de Isora, Santa Cruz de Tenerife

PlážMěsto

Playa de las Américas

Arona, Santa Cruz de Tenerife

PřírodaZajímavé místo

Anaga

Parque rural de Anaga, Santa Cruz de Tenerife

Teide () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.