Instagram menu
Masca - Santa Cruz de Tenerife Masca - Santa Cruz de Tenerife Masca - Santa Cruz de Tenerife
Ověřeno MěstoPřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Masca • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Masca je malebná vesnice ležící mezi vysokými skalami, známá svou nádhernou přírodní scenérií a jednou z nejkrásnějších turistických stezek na ostrově. Samotná vesnička se nachází v nadmořské výšce 600 metrů a cesta k ní vede úzkou a klikatou, ale zato úplně novou silnicí. Tady platí ještě víc než kdekoli jinde, že cesta je také cílem. Tato cesta bude pravděpodobně jednou z nejhezčích ve vašem životě, a proto si ji doporučujeme skutečně užít. Zastavte, kde se dá, scenerie jsou úchvatné, stejně tak jako fotky, které na této cestě pořídíte.

Do Mascy se dá také dostat pomocí autobusů veřejné dopravy, které jezdí celkem pravidelně, a to až 9x za den. Nastoupit a vystoupit můžete v Santiagu del Teide nebo v Buenavistě del Norte.

Největším lákadlem je ale bez pochyby soutěska Masca, nabízející dechberoucí výhledy na skalnaté útesy. Krásná cesta trvající asi 4 hodiny končí u malé pláže nedaleko obrovských skalních masivů Los Gigantes, která je přístupná pouze pěšky nebo lodí. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, turistiku a fotografii, poskytující unikátní kombinaci horské a pobřežní krajiny.

Mapa a okolí

"El Guanche " Alte Schule

Masca, Spain
Typ

Restaurace

Cenová kategorie

Výborná menší středomořská restaurace přímo v Masce. Většina stolů je venku s nádherným výhledem. Je tady milá obsluha a skvělé jídlo. Doporučujeme i výborný čerstvý mango džus.

Parkování Masca

Masca, Spain
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Omezeno na 2 hodiny

Menší asfaltové parkoviště přímo v Masce. Zdarma ale omezeno jenom na dvě hodiny, co pro návštěvu vesničky a oběd postačí. Místa jsou docela prostorné a budete moct zaparkovat i s delším vozidlem.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Teide

Santa Cruz de Tenerife

PamátkaPříroda

Museo Juan Evóra Teide

Guía de Isora, Santa Cruz de Tenerife

PřírodaVyhlídka

Los Gigantes

Acantilados de Los Gigantes, Santa Cruz de Tenerife

Masca () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.