Instagram menu
Puerto de la Cruz - Santa Cruz de Tenerife, Tenerife Puerto de la Cruz - Santa Cruz de Tenerife, Tenerife Puerto de la Cruz - Santa Cruz de Tenerife, Tenerife
Ověřeno MěstoPláž
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Puerto de la Cruz je kouzelné město na severu Tenerife, které kombinuje historii s moderními turistickými atrakcemi. Je známé nejen svými černými plážemi, ale také přírodní bazény Lago Martiánez, navržené Césarem Manrique, nebo botanickou zahradou s exotickými rostlinami z celého světa.

Botanická zahrada v Puerto de la Cruz má za cíl shromáždit a aklimatizovat rostliny přivezené ze Španělského impéria. Dnes zahrada představuje rozmanitou sbírku tropických a subtropických rostlin z celého světa, včetně vzácných druhů stromů, orchidejí a kaktusů.

Město je také domovem Loro Parque, populárního parku s delfíny, tučňáky a obrovskou sbírkou papoušků. Kulturní akce, jako jsou festivaly a koncerty, dodávají Puerto de la Cruz živou atmosféru.

Pro milovníky jídla nabízí množství restaurací s mořskými specialitami a tradiční kanárskou kuchyní. Centrum města je ideálním místem pro relaxaci u kávy nebo ochutnávku místních pochoutek ve stylovém prostředí.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPřírodaZajímavé místo

Masca

Santa Cruz de Tenerife

PřírodaZajímavé místo

Anaga

Parque rural de Anaga, Santa Cruz de Tenerife

PamátkaPříroda

Museo Juan Evóra Teide

Guía de Isora, Santa Cruz de Tenerife

Puerto de la Cruz () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.