Instagram menu
Rozhledna Vysoká - Suchdol Rozhledna Vysoká - Suchdol Rozhledna Vysoká - Suchdol
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Květen - září • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Rozhledna Vysoká • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Nedaleko Kutné Hory, kde najdete například i krásný Chrám sv. Barbory, u obce Suchdol, se nachází 25 metrů vysoká Rozhledna Vysoká. Na její vrchol vede 144 schodů, po jejichž zdolání se vám odkryje výhled na Kolín, zmíněnou Kutnou Horu i přírodu v okolí. Při dobré viditelnost lze dohlédnout však výrazně dál – třeba až do Krkonoš či na liberecký Ještěd.

V blízkém sousedství rozhledny se nachází ještě Zřícenina letohrádku Belvedér. Pokud se tak do této oblasti vydáte, určitě nezapomeňte „zalézt“ i do přilehlého lesa, ve kterém se zřícenina z konce 17. století nachází. Celá trasa od parkoviště vám nezabere více jak hodinu – jde tak o ideální krátký výlet na víkend.

Mapa a okolí

Otevírací doba

Rozhledna je otevřena v období květen – září, a to následovně:

Navíc platí, že je rozhledna otevřená pouze za příznivé počasí. Pokud se tedy rozhodnete na rozhlednu vyrazit za deště či větru, měli byste si otevírací dobu předem ověřit.

Parkování

Zaparkovat lze zdarma na zhruba 600 metrů vzdáleném parkovišti Rozhledna Vysoká, které najdete mezi obcemi Mezholezy a Vysoká.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Rozhledna Na Stráži

Sloup v Čechách

PřírodaVyhlídka

Vrch Baba

Bakov nad Jizerou

Příroda

Jeskyně Českých bratří

Hřensko

Rozhledna Vysoká () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.