menu
Zřícenina letohrádku Belvedér - Suchdol Zřícenina letohrádku Belvedér - Suchdol Zřícenina letohrádku Belvedér - Suchdol
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Rozhledna Vysoká • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Zřícenina letohrádku Belvedér a kaple sv. Jana Křtitele se nachází na vrcholu kopce nad osadou Vysoká, nedaleko obce Suchdol u Kutné Hory. Jde o zříceninu letohrádku vystavěného v letech 1697 až 1698. Bohužel na konci 19. století tento barokní zámek vyhořel a rekonstrukce se nedočkal. Dodnes se však dochovaly masivní obvodové zdi, jejichž kombinace s okolní přírodou tvoří krásný skvost.

Nedaleko zříceniny se nachází ještě Rozhledna Vysoká, pokud se tak vydáte primárně za rozhlednou nebo právě zříceninou letohrádku, určitě nezapomeňte i na druhou zastávku. Z parkoviště je to sem jen zhruba půl kilometru po zpevněné asfaltové cestě, jde tak o ideální procházku i s kočárkem nebo na kole.

Mapa a okolí

Parkování

Zaparkovat se dá zdarma na parkovišti Rozhledna Vysoká, a to zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátka

Horní náměstí Olomouc

Horní náměstí, Olomouc

PřírodaVyhlídka

Rozhledna Světlý vrch

Albrechtice v Jizerských horách

AtrakcePříroda

Výběh pro koně Převalského

Dívčí hrady, Praha

Zřícenina letohrádku Belvedér () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.