🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Český Krumlov - Český Krumlov, Jižní Čechy Český Krumlov - Český Krumlov, Jižní Čechy Český Krumlov - Český Krumlov, Jižní Čechy
Ověřeno MěstoZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Český Krumlov jako malebné město v Jižních Čechách je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst u nás. Jeho historické centrum je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, které vás okouzlí úzkými uličkami, renesančními a barokními budovami a dominantním hradem a zámkem.

Během své návštěvy musíte se neobejdete bez prohlídky Česko Krumlovského hradu a zámku, který se tyčí nad městem. Komplex je druhý největší v České republice a nabízí nádherný výhled na město a okolí. Nezapomeňte navštívit zámecký park, barokní divadlo a prohlédnout masky zámeckého divadla.

Samotné historické centrum Českého Krumlova není o nic méně lákavé. Ulice a náměstí jsou lemovány krásnými zachovalými budovami z různých historických období. Zajímavostí je také Egon Schiele Art Centrum, galerie a muzeum věnované tomuto slavnému malíři, který ve městě nějaký čas žil.

Řeka Vltava, která Českým Krumlovem protéká, nabízí skvělou příležitost pro vodáky. Půjčte si kánoi nebo raft a užijte si nezapomenutelnou plavbu (nejenom) historickým centrem. Tato aktivita je zvláště oblíbená v letních měsících. Doporučujeme se taky vyhnout víkendům v tomhle období.

Český Krumlov je také skvělým místem pro milovníky jídla. V historickém centru najdete řadu restaurací a hospůdek, které nabízejí tradiční českou i mezinárodní kuchyni. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou krumlovské klobásy nebo trdelník. V letních měsících doporučujeme ochutnat osvěžující zmrzlinu v centru města.

Okolí  je také plné přírodních krás a historických památek. Vydejte se na výlet do přírodního parku Šumava, navštivte zámek Hluboká nebo se projděte po zřícenině hradu Dívčí Kámen. Okolní krajina nabízí řadu turistických tras pro pěší i cyklisty, které se určitě užijete.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Prachovské skály

Prachov

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Hvíždinec

Dobřichovice

PřírodaVyhlídka

Alšova vyhlídka

Únětice

Český Krumlov () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.