Instagram menu
Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Zdarma • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkování U Hany • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Na vrcholu 729 metrů vysoké hory Světlý vrch, která se tyčí nad Albrechticemi v Jizerských horách, se nachází stejnojmenná rozhledna. Tu zde nechala obec vybudovat k 350. výročí vzniku Albrechtic. Jde o 21 metrů vysokou rozhlednu, která je částečně ocelová a částečně dřevěná. Na její vrchol vede točité schodiště, po jejichž zdolání se vám otevře pohled nejen na zmíněnou obec, ale i mnoho okolních vrcholků. Uvidíte například protilehlý Špičák, včetně tamní rozhledny a sjezdovky.

Cesta na rozhlednu Světlý vrch vede z Albrechtic a jde o zhruba 100 metrové stoupání do kopce, které se rozloží do 1 km dlouhé cesty na vrchol. Stačí následovat zelenou turistickou značku, například z parkoviště U Hany a rozhlednu nemůžete minout. Když už budete v této oblasti Albrechtic, Tanvaldu či Jablonce nad Nisou, doporučujeme navštívit i další rozhledny, například Špičku na Malém Špičáku či Bramberk.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

Rozhledna je otevřena celoročně a vstup je zdarma.

Parkování

Zaparkovat můžete na 2 parkovištích, například tom s označením U Hany či u Skiareálu Detoa. Cena parkovného je 50 Kč na den.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Zámek Orlík

Orlík nad Vltavou

PamátkaVyhlídka

Hrad a zámek Frýdlant

Zámecká, Frýdlant

PřírodaVyhlídka

Alšova vyhlídka

Únětice

Rozhledna Světlý vrch () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.