🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Rozhledna Bramberk - Lučany nad Nisou Rozhledna Bramberk - Lučany nad Nisou Rozhledna Bramberk - Lučany nad Nisou
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Dospělí 20 Kč • Více
Časová náročnost

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Zdarma • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Původní rozhledna Bramberk byla dřevěnou stavbou z roku 1889, kterou po necelých 30 letech nahradila kamenná rozhledna, jež na stejnojmenném vrcholu stojí dodnes. Rozhledna je 21 metrů vysoká a je z ní vidět na téměř celý Jablonec nad Nisou i nedaleký liberecký Ještěd.

Na místě leží i stejnojmenná chata, která nabízí ubytování i restauraci. Samotná rozhledna pak stojí na rozcestí hned několika turistických stezek, jde tak o dobrý výchozí bod na vycházky po okolí.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

Rozhledna Bramberk je otevřena v období od května do října, a to vždy o víkendu či státním svátku. Přes léto, tedy červenec a srpen, je pak otevřena po celý týden, a to od 10:30 do 17:00. Vstup pro dospělého vyjde na 20 Kč, děti a senioři zaplatí polovinu. Další informace zejména o otevírací době, ale i třeba historii rozhledny, najdete na oficiálním webu.

Parkování

Zaparkovat lze na rozlehlém parkovišti přímo u rozhledny, a to zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaZajímavé místo

Černolické skály

Černolice

PřírodaZajímavé místo

Panská skála

Kamenický Šenov

PamátkaZajímavé místo

Viadukt Žampach

Žampach

Rozhledna Bramberk () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.