Instagram menu
Rozhledna Špička - Malý Špičák, Tanvald Rozhledna Špička - Malý Špičák, Tanvald Rozhledna Špička - Malý Špičák, Tanvald
Ověřeno VyhlídkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Zdarma • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkoviště pod Špičákem • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Špička je velmi netradiční rozhledna na vrcholu Malého Špičáku nedaleko Tanvaldu. Jde o lesklou konstrukci, která má svým tvarem připomínat závodní bob. V této oblasti totiž původně stála známá bobová dráha. Rozhledna byla postavena v roce 2020 a je oblíbeným a velmi dobře dostupným turistickým cílem, a to jak pěšky, tak i na kole. Rozhledna je oblíbená nejen svou dostupností, ale zejména díky lesklému materiálu, ve kterém se odráží okolní příroda a vytváří tak krásné pohledy, v každém roční období jiné.

Po zdolání dvou žebříků až na vrchol rozhledny uvidíte nedaleký Tanvald jako na dlani, pohledem do dalších světových stran pak uvidíte až do Krkonoš i klidnou okolní přírodu.

Právě pěšky to sem je z parkoviště Pod Špičákem zhruba 1,5 km. Doporučujeme jít jedním směrem po sdílené cyklotrase a druhým po modré turistické stezce. Celý tento „okruh“ čítá 2,8 km s převýšením 120 metrů.

Mapa a okolí

Parkování

Zaparkovat můžete zdarma na Parkovišti pod Špičákem, odkud vede modrá turistická stezka až k rozhledně.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Bývalá plynárna

Hřensko

VyhlídkaZajímavé místo

Sněžka

Pec pod Sněžkou

Vyhlídka

Rozhledna Slunečná

Velké Pavlovice

Rozhledna Špička () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.