Instagram menu
Teplické skály - Teplice nad Metují Teplické skály - Teplice nad Metují Teplické skály - Teplice nad Metují
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

70 - 120 Kč • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

100 Kč/den • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Teplické skály jsou neméně známým skalním útvarem v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Oproti Adršpašským skalám jsou však lehce méně navštěvované a ne tak frekventované. Z našeho pohledu však stojí za návštěvu o trochu víc, než právě zmíněné Adršpašské skály. A to nejen kvůli menšímu počtu návštěvníků, ale i opravdu nádherným průchodům mezi skalami či výhledům (zejména ze zříceniny hradu Střmen, kam vede zhruba 300 schodů).

Základní okruh zabere 2 – 3 hodiny, se zastávkami na vyhlídku či zkoumání přilehlých jeskyní však počítejte klidně i s 5 hodinami. U vstupu do skal, kde se zároveň platí vstupné, je k dispozici hned několik občerstvení, kde se můžete najíst i napít.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba

Teplické skály jsou otevřené celoročně, liší se však dle měsíců (vždy aktuální informace najdete na oficiálních stránkách skal):

Vstupné

Základní vstupné pro dospělé činí 120 Kč, snížení pro děti pak 70 Kč. K dispozici jsou i skupinové slevy. Při návštěvě se psem počítejte navíc s desetikorunovým poplatkem.

Parkování

Parkování je k dispozici ihned při vstupu do skal, na celý den se zde platí 100 Kč. Parkoviště je střední velikosti, za pěkného letního počasí se však rychle zaplní, i proto doporučujeme návštěvu buď brzy dopoledne, případně později odpoledne.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Zajímavé místoPříroda

Cukrák

Jíloviště, Praha-západ

Vyhlídka

Třístoličník

Šumava

Příroda

Vlčí výběh Srní

Srní

Teplické skály () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.