Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

70 - 120 Kč • Více
Časová náročnost

3 - 5 hodin

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

U vstupu do skal

100 Kč/den • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Teplické skály jsou neméně známým skalním útvarem v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Oproti Adršpašským skalám jsou však lehce méně navštěvované a ne tak frekventované. Z našeho pohledu však stojí za návštěvu o trochu víc, než právě zmíněné Adršpašské skály. A to nejen kvůli menšímu počtu návštěvníků, ale i opravdu nádherným průchodům mezi skalami či výhledům (zejména ze zříceniny hradu Střmen, kam vede zhruba 300 schodů).

Základní okruh zabere 2 – 3 hodiny, se zastávkami na vyhlídku či zkoumání přilehlých jeskyní však počítejte klidně i s 5 hodinami. U vstupu do skal, kde se zároveň platí vstupné, je k dispozici hned několik občerstvení, kde se můžete najíst i napít.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba

Teplické skály jsou otevřené celoročně, liší se však dle měsíců (vždy aktuální informace najdete na oficiálních stránkách skal):

Vstupné

Základní vstupné pro dospělé činí 120 Kč, snížení pro děti pak 70 Kč. K dispozici jsou i skupinové slevy. Při návštěvě se psem počítejte navíc s desetikorunovým poplatkem.

Parkování

Parkování je k dispozici ihned při vstupu do skal, na celý den se zde platí 100 Kč. Parkoviště je střední velikosti, za pěkného letního počasí se však rychle zaplní, i proto doporučujeme návštěvu buď brzy dopoledne, případně později odpoledne.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaVyhlídka

Tetínské vyhlídky

Tetín

PřírodaZajímavé místo

Chalupská slať

Borová Lada

MěstoZajímavé místo

Divoká Šárka

Divoká Šárka, Praha

Teplické skály (Teplice nad Metují) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Královéhradecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.