menu
Rozhledna Korunka - Černolice Rozhledna Korunka - Černolice Rozhledna Korunka - Černolice
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Duben - říjen • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Obec Černolice • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Rozhledna Korunka je 30 metrů vysoká stavba nedaleko obce Černolice, která nabízí krásné výhledy nejen na okolí Berounky, ale i vysílač Cukrák a dokonce i velkou část Prahy. V případě dobré viditelnosti lze dohlédnout nejen na okraj Prahy, ale i do samotného centra. Rozhledna, která stojí na vrcholu hory Červená hlína, je volně přístupná v období od 1. dubna do 31. října.

Na vrchol rozhledny vede přesně 118 schodů a v případě, že trpíte závratěmi, nemusí pro vás tato rozhledna býti ta práva – při cestě nahoru i na jejím vršku totiž vidíte skrze kovovou konstrukci prázdno pod vámi. Nicméně výhledy z rozhledny i za menší závrať myslíme stojí. V okolí doporučujeme navštívit také Černolické skály a také vyhlídku Hvíždinec.

Mapa a okolí

Občerstvení

Pod rozhlednou je samoobslužná lednička s nápoji a drobným občerstvením, za nějž zaplatíte hotově vhozením peněz do přítomné kasičky.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Adršpašské skály

Adršpach

PřírodaVyhlídka

Rozhledna Světlý vrch

Albrechtice v Jizerských horách

AtrakcePříroda

Výběh pro koně Převalského

Dívčí hrady, Praha

Rozhledna Korunka () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.