Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Dospělí 30 Kč • Více
Časová náročnost

2 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Sněžník

Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Na 723 metrů vysokém vrcholu Děčínský Sněžník leží stejnojmenná kamenná rozhledna. Rozhledna byla postavena už v roce 1864 a vznikla zejména pro zemědělské účely. Právem se však později stala hlavně turistickým cílem. Z rozhledny je nádherný výhled do okolí, konkrétně odtud můžete vidět Česko-saské Švýcarsko, Krušné hory, Lužické hory, či dokonce České středohoří s Milešovkou. Výhled je však skvělý i z okolí rozhledny.

Na Děčínský Sněžník vede turistická stezka z obce Sněžník, a to i přes Drážďanskou vyhlídku, kterou doporučujeme také navštívit. Blízko rozhledny je k dispozici také Restaurace Pod rozhlednou.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Pokud se vydáte přímo na rozhlednu, počítejte, že je otevřena v období duben – říjen. V ostatních měsících pak v závislosti na počasí. Vstupné pro dospělé vyjde na 30 Kč, pro děti od 6 do 15 let pak 15 Kč.

Parkování

Zaparkovat lze v okolí obce Sněžník, případně přímo u křižovatky na placeném parkovišti. V exponované víkendové dny však počítejte s tím, že zaparkovat zde není dvakrát snadné.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaZajímavé místo

Ticháčkova kaple

Suchý Důl

PřírodaVyhlídka

Šance

Točná, Praha

VyhlídkaZajímavé místo

Čertovy hlavy

Želízy

Rozhledna Děčínský Sněžník (Jílové) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Ústecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.