🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Rozhledna Děčínský Sněžník - Jílové Rozhledna Děčínský Sněžník - Jílové
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Dospělí 30 Kč • Více
Časová náročnost

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Na 723 metrů vysokém vrcholu Děčínský Sněžník leží stejnojmenná kamenná rozhledna. Rozhledna byla postavena už v roce 1864 a vznikla zejména pro zemědělské účely. Právem se však později stala hlavně turistickým cílem. Z rozhledny je nádherný výhled do okolí, konkrétně odtud můžete vidět Česko-saské Švýcarsko, Krušné hory, Lužické hory, či dokonce České středohoří s Milešovkou. Výhled je však skvělý i z okolí rozhledny.

Na Děčínský Sněžník vede turistická stezka z obce Sněžník, a to i přes Drážďanskou vyhlídku, kterou doporučujeme také navštívit. Blízko rozhledny je k dispozici také Restaurace Pod rozhlednou.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Pokud se vydáte přímo na rozhlednu, počítejte, že je otevřena v období duben – říjen. V ostatních měsících pak v závislosti na počasí. Vstupné pro dospělé vyjde na 30 Kč, pro děti od 6 do 15 let pak 15 Kč.

Parkování

Zaparkovat lze v okolí obce Sněžník, případně přímo u křižovatky na placeném parkovišti. V exponované víkendové dny však počítejte s tím, že zaparkovat zde není dvakrát snadné.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Zajímavé místo

Archeopark Pavlov

Pavlov

Zajímavé místoMěsto

Olomouc

Olomouc

PamátkaZajímavé místo

Novinský železniční viadukt

Kryštofovo údolí

Rozhledna Děčínský Sněžník () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.