Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Duben - říjen

Zdarma • Více
Časová náročnost

2 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Krásná vyhlídka

Zdarma • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

V chráněné krajinné oblasti Český ráj najdeme mnoho skvostů. Jedním z nich je bezpochyby zřícenina skalního hradu Drábské světničky, která je součástí Příhrazských skal a která leží na rozcestí několika turistických stezek. Cest k Drábským světničkám vede hned několik, ta „příjemnější“, v podstatě bez stoupání, sem vede z Krásné vyhlídky, kde se dá občerstvit i zaparkovat, pro fajnšmekry pak doporučíme cestu po modré stezce z obce Dneboh.

Z Drábských světniček jsou zejména skvělé výhledy do okolí, do skalního města, odkud jsou ty nejlepší pohledy, je možné se dostat v období od dubna do října, vstupné je zdarma. V okolí světniček stojí za návštěvu Studený průchod, kde se zejména v letních měsících opravdu ochladíte. Pokud můžeme doporučit, navštivte okolí Příhrazských skal spíše v pracovních dnech či za horšího počasí – v opačných případech totiž jde o velmi navštěvované místa a množství lidí je někdy až na škodu.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaVyhlídka

Panská skála

Grybla, Krhanice

PřírodaVyhlídka

Tiské stěny

Tisá

MěstoPamátka

Chrám sv. Barbory

Barborská, Kutná Hora

Drábské světničky (Mnichovo Hradiště) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Středočeský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.