🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Drábské světničky - Mnichovo Hradiště Drábské světničky - Mnichovo Hradiště Drábské světničky - Mnichovo Hradiště
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Zdarma • Více
Časová náročnost

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Zdarma • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

V chráněné krajinné oblasti Český ráj najdeme mnoho skvostů. Jedním z nich je bezpochyby zřícenina skalního hradu Drábské světničky, která je součástí Příhrazských skal a která leží na rozcestí několika turistických stezek. Cest k Drábským světničkám vede hned několik, ta „příjemnější“, v podstatě bez stoupání, sem vede z Krásné vyhlídky, kde se dá občerstvit i zaparkovat, pro fajnšmekry pak doporučíme cestu po modré stezce z obce Dneboh.

Z Drábských světniček jsou zejména skvělé výhledy do okolí, do skalního města, odkud jsou ty nejlepší pohledy, je možné se dostat v období od dubna do října, vstupné je zdarma. V okolí světniček stojí za návštěvu Studený průchod, kde se zejména v letních měsících opravdu ochladíte. Pokud můžeme doporučit, navštivte okolí Příhrazských skal spíše v pracovních dnech či za horšího počasí – v opačných případech totiž jde o velmi navštěvované místa a množství lidí je někdy až na škodu.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Praha

Brdy

MěstoPamátkaPříroda

Průhonický park

Průhonice

PřírodaVyhlídka

Teplické skály

Teplice nad Metují

Drábské světničky () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.