Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

3,5 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Smědava

100 Kč/den • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Vyhlídka Paličník, na stejnojmenné skále, patří se svou výškou 944 metrů nad mořem mezi jednu z nejhezčích vyhlídek v celých Jizerských horách. Nabízí totiž nádherný pohled na celé Frýdlantsko i okolí Smědavy. Na vyhlídku, která je ohraničena kovovým zábradlím a nabízí i ikonický kříž, vede hned několik turistických cest. Nejjednodušší cesta na Paličník vede po zelené a modré ze Smědavy, od které je vzdálen zhruba 5 km. Cesta je kombinací asfaltu a prašné cesty a vede například i přes jezírko Černá Smědá.

Alternativou je pak výšlap z obce Bílý Potok, jež vede kolem několika menších vodopádů. Pokud se tedy chcete více zapotit, doporučujeme tuto trasu po žluté od Bartlovy boudy. Paličník pak může být i jednou ze zastávek cestou na nejvyšší horu Jizerských hor – Smrk.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Pokud se vydáte snazší cestou ze Smědavy, můžete zaparkovat přímo u chaty Smědava za 100 Kč na den. V případě náročnější trasy z Bartlovy boudy zaparkujte právě u boudy, a to zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaZajímavé místo

Chalupská slať

Borová Lada

PřírodaZajímavé místo

Starý kamenný most

Stvolínky

PřírodaZajímavé místo

Panská skála

Kamenický Šenov

Vyhlídka Paličník (Bílý Potok) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Liberecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.