Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

3,5 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Smědava

100 Kč/den • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Vyhlídka Paličník, na stejnojmenné skále, patří se svou výškou 944 metrů nad mořem mezi jednu z nejhezčích vyhlídek v celých Jizerských horách. Nabízí totiž nádherný pohled na celé Frýdlantsko i okolí Smědavy. Na vyhlídku, která je ohraničena kovovým zábradlím a nabízí i ikonický kříž, vede hned několik turistických cest. Nejjednodušší cesta na Paličník vede po zelené a modré ze Smědavy, od které je vzdálen zhruba 5 km. Cesta je kombinací asfaltu a prašné cesty a vede například i přes jezírko Černá Smědá.

Alternativou je pak výšlap z obce Bílý Potok, jež vede kolem několika menších vodopádů. Pokud se tedy chcete více zapotit, doporučujeme tuto trasu po žluté od Bartlovy boudy. Paličník pak může být i jednou ze zastávek cestou na nejvyšší horu Jizerských hor – Smrk.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Pokud se vydáte snazší cestou ze Smědavy, můžete zaparkovat přímo u chaty Smědava za 100 Kč na den. V případě náročnější trasy z Bartlovy boudy zaparkujte právě u boudy, a to zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
Vyhlídka

Rozhledna Slunečná

Velké Pavlovice

PřírodaVyhlídka

Tetínské vyhlídky

Tetín

Vyhlídka

Červený kámen

Světlá pod Ještědem

Vyhlídka Paličník (Bílý Potok) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Liberecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.