Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

2 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Zvole

U kostela • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Přírodní rezervace Zvolská homole se nachází nedaleko Prahy, v podstatě na její hraně se Středočeským krajem u obce Zvole. Tato velmi klidná oblast nabízí hned několik vyhlídek na Vltavu, Vrané nad Vltavou i nedaleký a stále funkční lom na okraji Zbraslavi. Z homole je také krásně vidět nedaleký vysílač Cukrák, který se tyčí nad protilehlým svahem.

Zvolskou homoli protíná hned několik cest, včetně dvou turisticky značených – červená a žlutá, přičemž druhá zmíněná vede do výše zmíněné obce Zvole, odkud je trasa víceméně pouze po rovině. Celá procházka homolí, včetně návštěvy vyhlídek, vám zabere maximálně 2 – 3 hodiny.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat můžete zdarma v nedaleké obci Zvole, například u místního kostele (blízko ulice Hlavní), odkud přímo vede turistická stezka směr Zvolská homole.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
MěstoVyhlídka

Svatý kopeček

Mikulov

Příroda

Šindlov

Borová Lada

PřírodaZajímavé místo

Starý kamenný most

Stvolínky

Zvolská homole (Zvole) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Středočeský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.