menu
Soumarské rašeliniště - Volary Soumarské rašeliniště - Volary Soumarské rašeliniště - Volary
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Soumarské rašeliniště na Šumavě je populárním místem pro milovníky přírody a ty, kdo chtějí zažít něco nového a mají chuť na hezkou nenáročnou procházku.

Stezka je vybudována tak, aby respektovala křehkost rašeliniště a minimalizovala dopad na toto citlivé prostředí. Stezka je dřevěná, vytvořená jako lávka nad rašeliništěm, což návštěvníkům umožňuje procházet se skrz unikátní biotop, aniž by jej poškozovali. Lávky jsou bezpečné a vhodné i pro rodiny s dětmi, nebo dokonce kočárky.

Celý okruh kolem rašeliniště má přibližně 3 km, což znamená, že procházka by měla trvat maximálně 1,5 hodiny, v závislosti na tempu chůze a délce zastávek na pozorování přírody. V půlce okruhu vás čeká odměna v podobě nádherné nižší vyhlídky. Z vyhlídkové plošiny se návštěvníkům naskytne panoramatický pohled na celé rašeliniště, lesy a vzdálené horské vrcholy Šumavy.

Při vyhlídce si můžete také odpočinout na lavičkách, nebo při piknikových stolech.

K Soumarskému rašeliništi se dostanete lehce autem, které můžete nechat na nedalekém parkovišti, nebo dokonce vlakem, kde kousek od začátku stezky naleznete zastávku Soumarský most. V těsné blízkosti stezky naleznete také Půjčovnu lodí Soumarský most, nebo Muzeum lehkého opevnění. Pokud byste chtěli na místě strávit noc, můžete zůstat v krásném Tábořišti Soumarský most, nebo v okolních penzionech. Hladu také nezůstanete. V okolí je několik občerstvení a restaurací.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Soumarský hostinec "U Maxů"

Volary • Restaurace • $

Příjemná hospoda s krásným posezením venku v nádherném prostředí. Parkování je možné u cesty nebo na parkovišti pod restaurací. Objednávání jídla je možné u okénka. Restaurace nabízí výborné české speciality. My jednoznačně doporučujeme poctivou porci borůvkových knedlíků.

Tipy na parkování

Táboriště Soumarský most

Volary

Typ

Kemp

Placené

Ano - 60 Kč / dodávka

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Velmi jednoduché holistické táboriště přímo u řeky. Možnost kempování u řeky nebo v lese. Velmi příznivé ceny. Nečekejte elektrické připojení ani jiné vymoženosti a služby. K dispozici je suchá toaleta, kiosek s občerstvením a tím nejpotřebnějším, stejně jako půjčovna lodí. Klidné a krásné prostředí. otevřeno pouze na jaro, léto a podzim. Aktuální informace o cenách naleznete na stránkach tábořiště. Aktuálně poplatek za osobní auto 40 Kč, za dodávku 60 Kč. Rozhodně doporučujeme.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Drážďanská vyhlídka

Jílové

PřírodaVyhlídka

Teplické skály

Teplice nad Metují

Příroda

Božídarské rašeliniště

Boží Dar

Soumarské rašeliniště () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.