Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

2 - 5 hodin

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Lázně Sedmihorky

placené • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Janova vyhlídka je jednou ze skal velmi oblíbené oblasti Hruboskalsko. Jde o skalní komplex v Českém ráji, který protíná hned několik turistických stezek v čele s červeně značenou Zlatou stezkou Českého ráje. Z ní se pak lze na rozcestí U Kavčin odpojit na modrou, Angrovu stezku, která vede i přes zmíněnou Janovu vyhlídku. Z ní je pak krásný výhled na okolní skály, například na Čertovu ruku či Maják. Pokud se na Janovu vyhlídku vydáte ze žluté turistické stezky vedoucí pod skalami, připravte se na náročnější stoupání.

Hruboskalsko však není jen Janova vyhlídka, v okolí stojí za návštěvu i další vyhlídky – Mariánská či Zámecká s výhledem na hrad Hrubá Skála. I my se na ně při další návštěvě Českého ráje chystáme.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Parkování není v oblasti Hruboskalska zrovna ideální. Nejen kvůli uzavřené oblasti pro automobily, ale i velkému množství návštěvníků, zejména přes víkend. Jednou z možností parkování jsou bývalé Lázně Sedmihorky – je však potřeba počítat s poplatkem.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
Vyhlídka

Drážďanská vyhlídka

Jílové

MěstoPříroda

Roztocký háj

Roztoky

PřírodaVyhlídka

Tetínské vyhlídky

Tetín

Janova vyhlídka (Hrubá Skála) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Liberecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.