Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Závislé na období

Dospělí 120 Kč, děti zdarma • Více
Časová náročnost

1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolních ulicích

Např. Fučíkova • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Chrám svaté Barbory je pravděpodobně největší dominantou Kutné Hory ve Středočeském kraji. Jde o gotický chrám, jehož stavba započala v roce 1388 a trvala necelých 200 let. Celou historii najdete velmi přehledně sepsanou například na Wikipedii. Chrám je umístěn nedaleko historického centra, které lze projít za necelou hodinu a rozhodně stojí za návštěvu.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba chrámu se liší v závislosti na sezóně, obecně však platí, že je tento skvost Kutné Hory otevřen celoročně. Aktuální informace najdete vždy na oficiálním webu. Vstupné pro dospělé činí 120 Kč, senioři a studenti se pak do chrámu dostanou za sníženou cenu 90 Kč. Děti do 6 let mají pak vstup zdarma.

K dispozici je také zvýhodněná vstupenka, která kromě Chrámu sv. Barbory obsahuje i vstup do katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a kostele Všech svatých (kostnice) v Sedlci.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
Příroda

Jezerní slať

Kvilda

Příroda

Kopanský mlýn

Statenice

PřírodaVyhlídka

Adršpašské skály

Adršpach

Chrám sv. Barbory (Barborská, Kutná Hora) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Středočeský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.