Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Závislé na období

Dospělí 120 Kč, děti zdarma • Více
Časová náročnost

1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolních ulicích

Např. Fučíkova • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Chrám svaté Barbory je pravděpodobně největší dominantou Kutné Hory ve Středočeském kraji. Jde o gotický chrám, jehož stavba započala v roce 1388 a trvala necelých 200 let. Celou historii najdete velmi přehledně sepsanou například na Wikipedii. Chrám je umístěn nedaleko historického centra, které lze projít za necelou hodinu a rozhodně stojí za návštěvu.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba chrámu se liší v závislosti na sezóně, obecně však platí, že je tento skvost Kutné Hory otevřen celoročně. Aktuální informace najdete vždy na oficiálním webu. Vstupné pro dospělé činí 120 Kč, senioři a studenti se pak do chrámu dostanou za sníženou cenu 90 Kč. Děti do 6 let mají pak vstup zdarma.

K dispozici je také zvýhodněná vstupenka, která kromě Chrámu sv. Barbory obsahuje i vstup do katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a kostele Všech svatých (kostnice) v Sedlci.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
VyhlídkaZajímavé místo

Černolické skály

Černolice

PřírodaVyhlídka

Drábské světničky

Mnichovo Hradiště

Vyhlídka

Rozhledna Bramberk

Lučany nad Nisou

Chrám sv. Barbory (Barborská, Kutná Hora) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Středočeský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.