🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Chrám sv. Barbory - Barborská, Kutná Hora Chrám sv. Barbory - Barborská, Kutná Hora
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Dospělí 180 Kč, děti zdarma • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Na ulici

Např. Fučíkova • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Chrám svaté Barbory je pravděpodobně největší dominantou Kutné Hory ve Středočeském kraji. Jde o gotický chrám, jehož stavba započala v roce 1388 a trvala necelých 200 let. Celou historii najdete velmi přehledně sepsanou například na Wikipedii. Chrám je umístěn nedaleko historického centra, které lze projít za necelou hodinu a rozhodně stojí za návštěvu.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba chrámu se liší v závislosti na sezóně, obecně však platí, že je tento skvost Kutné Hory otevřen celoročně. Aktuální informace najdete vždy na oficiálním webu. Vstupné pro dospělé činí 180 Kč, senioři a studenti se pak do chrámu dostanou za sníženou cenu 140 Kč. Děti do 6 let mají pak vstup zdarma.

K dispozici je také zvýhodněná vstupenka, která kromě Chrámu sv. Barbory obsahuje i vstup do katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a kostele Všech svatých (kostnice) v Sedlci.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Praha

Brdy

Vyhlídka

Třístoličník

Šumava

PřírodaZajímavé místo

Starý kamenný most

Stvolínky

Chrám sv. Barbory () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.