Instagram menu
Studený průchod - Mnichovo Hradiště Studený průchod - Mnichovo Hradiště Studený průchod - Mnichovo Hradiště
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

zdarma • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

V přírodní rezervaci Příhrazské skály se kromě nádherných výhledů do okolí nachází i skalní útvar s označením Studený průchod. Jde o zhruba 100 metrů dlouhý průchod, ve kterém ani v parných letních dnech nepřesáhne teplota 10° celsia.

Studených průchod najdete po cestě směrem k Drábským světničkám, a to cestou z Krásné vyhlídky, kde je možné i zdarma zaparkovat a občerstvit se. Poslední roky patří obecně Příhrazské skály, Drábské světničky a s nimi i Studený průchod mezi velmi navštěvované lokace – i z tohoto důvodu doporučujeme místo navštívit spíše v týdnu a exponovaným víkendům či státním svátkům se raději vyhnout.

I okolí Studeného průchodu stojí za návštěvu, ať už jde o zmíněné světničky či jen procházky v okolních lesích. Základní okruh Krásná vyhlídka – Studený průchod – Drábské světničky vám nezabere více jak hodinu a půl.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Pokud se rozhodnete Studený průchod a jeho okolí navštívit mimo více exponované víkendového dny, určitě nebudete mít problém zaparkovat u nedaleké Krásné vyhlídky, odkud to je k průchodu zhruba 1 km. Zaparkovat se dá také pod skalami, konkrétně v obci Dneboh, zde však počítejte s výšlapem.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPříroda

Rozhledna Špička

Malý Špičák, Tanvald

Památka

Bývalá plynárna

Hřensko

Vyhlídka

Rozhledna Vysoká

Suchdol

Studený průchod () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.