Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Krásná vyhlídka

zdarma • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

V přírodní rezervaci Příhrazské skály se kromě nádherných výhledů do okolí nachází i skalní útvar s označením Studený průchod. Jde o zhruba 100 metrů dlouhý průchod, ve kterém ani v parných letních dnech nepřesáhne teplota 10° celsia.

Studených průchod najdete po cestě směrem k Drábským světničkám, a to cestou z Krásné vyhlídky, kde je možné i zdarma zaparkovat a občerstvit se. Poslední roky patří obecně Příhrazské skály, Drábské světničky a s nimi i Studený průchod mezi velmi navštěvované lokace – i z tohoto důvodu doporučujeme místo navštívit spíše v týdnu a exponovaným víkendům či státním svátkům se raději vyhnout.

I okolí Studeného průchodu stojí za návštěvu, ať už jde o zmíněné světničky či jen procházky v okolních lesích. Základní okruh Krásná vyhlídka – Studený průchod – Drábské světničky vám nezabere více jak hodinu a půl.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Pokud se rozhodnete Studený průchod a jeho okolí navštívit mimo více exponované víkendového dny, určitě nebudete mít problém zaparkovat u nedaleké Krásné vyhlídky, odkud to je k průchodu zhruba 1 km. Zaparkovat se dá také pod skalami, konkrétně v obci Dneboh, zde však počítejte s výšlapem.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
Vyhlídka

Rozhledna Bramberk

Lučany nad Nisou

MěstoVyhlídka

Nová vyhlídka Letenské sady

Letenská pláň, Praha

Památka

Humprecht

Sobotka

Studený průchod (Mnichovo Hradiště) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Středočeský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.