🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Ještěd - Liberec Ještěd - Liberec Ještěd - Liberec
Ověřeno PamátkaVyhlídka
Otevírací doba

Časová náročnost

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Ještěd, jednu z ikon Liberce, Libereckého kraje a vlastně i severních Čech, pravděpodobně netřeba představovat. Známý je nejen samotný vrchol, ale především ikonický hotel a vysílač v jednom, který vznikal v letech 1966 až 1973. Jeho autorem je architekt Karel Hubáček.

Na vrchol Ještědu se dá dostat hned několika způsoby – autem, pěšky po několika turistických stezkách, lanovkou ve správě Českých drah či na lyžích v rámci přilehlého skiareálu, který se navíc koncem roku 2020 rozšiřuje o novou sjezdovku s názvem Nová Skalka. Ještěd tak nabízí vyžití v podstatě pro každého, a to v letních i zimních měsících. Naprosto právem tak patří i mezi nejoblíbenější místa v Česku.

Za TRVL.cz můžeme doporučit trasu z parkoviště Výpřež, kam jezdí i autobus, a to po červené hřebenovce až na vrchol Ještědu. Trasa nahoru nazabere více jak hodinu a kousek a zejména v zimě opravdu stojí za to.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat se dá v okolí Ještědu hned na několika místech. Například u spodní lanovky (placené), na parkoviště Výpřež (placené), odkud vede červená turistická stezka až na vrchol (doporučujeme), přímo na vrcholu či pod vrcholem. Vždy však počítejte s poplatkem za parkovné, většinou na celý den.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Jezerní slať

Kvilda

VyhlídkaPříroda

Rozhledna Špička

Malý Špičák, Tanvald

PřírodaVyhlídka

Panská skála

Grybla, Krhanice

Ještěd () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.