🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Reine - Moskenesøya Reine - Moskenesøya Reine - Moskenesøya
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Steffenakken • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Město Reine je jedním z nejznámějších rybářských vesnic v Norsku, nacházející se na Lofotských ostrovech, konkrétně na ostrově Moskenesøya. Toto městečko je obklopeno drsnými, vysokými horami a průzračnými fjordy, což ho činí oblíbeným místem pro fotografy a turisty z celého světa. V Reine si můžete prohlédnout tradiční červené rorbuer domky, které kdysi sloužily rybářům, ale dnes často fungují jako ubytování pro návštěvníky.

V blízkosti najdete také Reinebringen, populární pěší stezku, která nabízí úchvatný výhled na celou oblast. Pro milovníky vodních sportů je zde možnost pronájmu kajaků a prozkoumání okolních vod. V zimních měsících máte možnost pozorovat polární záři. V okolí se také nachází několik dalších vesnic a míst k průzkumu, včetně vesnice Å, kde můžete navštívit Lofotské muzeum a dozvědět se více o historii a kultuře této oblasti.

V Reine naleznete také místa, kde si můžete dopřát prvotřídní kávu. Pro milovníky kávy je zastávka v Bringen Kaffebar nevyhnutelná. Nacházející se v srdci vesnice, tato kavárna kombinuje skvělou kávu s chutnými dorty a občerstvením.

Bez ohledu na to, zda hledáte klid a odpočinek, adrenalinové aktivity nebo kulturní zážitky, Reine je místem, kde to vše najdete.

Mapa a okolí

Parkování

Možnost parkování přímo v centru Reine jenom za poplatek. Ceny se mohou lišit. Pro osobní vozy počítejte s poplatkem od 100 NOK až po 300 NOK pro obytná vozidla za 24 hodin. Pokud plánujete v centru zůstat pouze krátkou dobu, je možné zakoupit i hodinové stání na vyhrazených parkovištích.  Pokud nechcete za parkování platit vůbec, doporučujeme zaparkovat na Steffenaken, což je sice vzdáleno 2,5 km rovinkou od Reine.

Tipy na jídlo v okolí

Bringen Kaffebar

Reine • Kavárna • $$

Bringen Kaffebar v Reine je místem, kde můžete vychutnat prvotřídní kávu. Je to ale také oáza klidu v srdci tohoto turisticky oblíbeného města, co po objevování Reine určitě oceníte. Interiér kavárny je moderní s tradičními prvky, což vytváří pťíjemnou atmosféru. Kromě různých kávových nápojů zde naleznete také výběr čajů a domácích zákusků, z nichž některé odrážejí místní kulinářské tradice. Pro ty, kteří chtějí zůstat v kontaktu s okolním světem, sdílet své zážitky z Reine nebo vybavit pracovní maily, kavárna nabízí také bezplatné Wi-Fi. Personál je vždy přátelský a ochotný poradit, ať už se jedná o doporučení místních specialit nebo tipy na nejlepší místa k návštěvě v okolí. Doporučujeme skvělé kapučíno a skořicového šneka. Parkování přímo před kavárnou s možností zakoupení hodinového stání.

Tipy na parkování

Parkování Steffenakken

Reine

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Poloobloukové asfaltové parkoviště Steffenakken má kapacitu pro zhruba 15 obytných nebo osobních vozů. Během dne bývá dost frekventované, ale v noci je velmi klidné, přestože je umístěno přímo u cesty. Jeho vynikající poloha vám umožní navštívit nejen Djupfjordbrua, který se nachází hned vedle, ale je to od nej i blízko k známému Reinebringenu, nebo do městečka Reine. Navíc je tohle parkování zdarma, co v Reine nenaleznete. Oproti asfaltovému parkovišti je k dipozici odpočívadlo na nezpevnené cestě, kde můžete vůz taky parkovat. Bez veškerých služeb.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Fjærlandsfjorden

Fjærlandsfjorden, Vestland

Zajímavé místoAtrakcePamátka

Nordkapp

Magerøya, Troms og Finnmark

PamátkaPřírodaVyhlídka

Lindesnes Fyr

Lindesnes, Agder

Reine () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.