menu
Åndalsnes - Rauma, Møre og Romsdal Åndalsnes - Rauma, Møre og Romsdal Åndalsnes - Rauma, Møre og Romsdal
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Ve městě, nebo okolí • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Åndalsnes je malebné malé městečko uprostřed úchvatných fjordů a majestátních hor. Je skutečným rájem pro všechny milovníky přírody, protože máte všechno na dosah ruky. Romsdalsfjord láká na plavby lodí či kajakem, zatímco nedaleké pohoří vede návštěvníky na známou Trolí stezku – Trollstigen, která je od města vzdálena jen několik kilometrů.

Samotné městečko Åndalsnes však nabízí mnohem více než jen přírodní krásy. Zde můžete objevit útulné kavárny, v nichž si odpočinete při šálku kávy, a tradiční norské restaurace, které vám nabídnou autentické chutě Skandinávie. Cyklisté mohou prozkoumávat nádhernou krajinu na místních cyklostezkách.

Jedním z největších lákadel Åndalsnes je také lanovka Romsdalsgondolen, která vás zavede až k úchvatné vyhlídce na vrcholu. Odtud budete mít panoramatický výhled na fjord, město a okolní hory. Je to naprosto jedinečný zážitek, kdy se před vámi rozprostře celé údolí a fjord v plné své kráse.

Mapa a okolí

Parkování

Možnost parkovat přímo v městě při nákupních centrech nebo vyhrazených parkovištích. Některá z nich jsou placená, hlavně pro obytní vozy a proto pokud cestujete s obytkou, doporučujeme náš typ na parkování níže.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPříroda

Stegastein

Aurland, Aurlandsfjorden

Zajímavé místoPřírodaVyhlídka

Djupfjordbrua

Moskenesøya

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Trolltunga

Hardangervidda

Åndalsnes () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.