Instagram menu
Å - Moskenesøya Å - Moskenesøya Å - Moskenesøya
Ověřeno PřírodaMěsto
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Městečko Å leží na Lofotech v Norsku a je nejjižnějším bodem tohoto suostroví. Co je zajímavé, Å je jedním z měst s nejkratším názvem na světě. Podle směru v kterém cestujete může byt Å vaší první, nebo poslední zastávkou na Lofotech.

Jedná se o tradiční rybářské městečko s historickým charakterem, kde najdete zachovalé dřevěné domy jako svědectví dávných časů. Město je skutečně malé a procházka po něm vám určitě nezabere víc než hodinu. Při návštěvě můžete skočit do místní pekárny a ochutnat tradiční pečivo. Šneky z pekárny v Å byly jedny z nejlepších jaké jsme v Norsku ochutnali!

Å taky nabízí pohled do historie a kultury Lofotských ostrovů. Lofotské muzeum (Lofotmuseet) v Å představuje tradiční způsob života rybářů na ostrovech. Návštěvníci zde najdou zachovalé rorbuer domky, kde můžou nahlédnout, jak rybáři žili v minulých stoletích. Kromě toho je zde také ukázka tradičních nástrojů, lodí a zařízení používaných při rybolovu.

Dalším zajímavým místem je Stockfish Museum (Muzeum sušené ryby), které se věnuje tradici výroby sušené ryby, hlavně tresky, což byl po staletí důležitý prvek ekonomiky Lofotských ostrovů.

Okolí taky nabízí výborné možnosti pro pěší turistiku s řadou výhledů na město a okolní krajinu. Parkování je zde snadné a dobře značené, což usnadní objevování města pěšky. S mořskými racky ve vzduchu a zvukem vln v pozadí městečko poskytuje autentickou norsko-lofotskou atmosféru. Pokud plánujete návštěvu Lofot, Å je místem, které byste rozhodně neměli vynechat.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

AtrakceZajímavé místo

Lofotakvariet

Kabelvåg, Nordland

Zajímavé místoPříroda

Skårungen

Kabelvåg, Nordland

Město

Reine

Moskenesøya

Å () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.