🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Mandal - Vest-Agder Mandal - Vest-Agder Mandal - Vest-Agder
Ověřeno PlážMěsto
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Mandal • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Mandal je nejjižnější město Norska, známé svou nádhernou krajinou, barevnými domky, bohatou historií a uměleckým duchem.

Toto pobřežní město se může pochlubit dlouhými bílými písečnými plážemi, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Norsku. Vody jsou čisté, i když studené, a během letních měsíců ideální pro plavání a vodní sporty. U některých pláží se nacházejí promenády a stezky vedoucí do přilehlých lesů, takže si můžete vybrat, co vám právě vyhovuje.

Historické centrum města s úzkými uličkami a tradičními dřevěnými domy odhaluje bohaté dědictví Mandalu jako významného námořního a obchodního centra. Mandal je také domovem každoročního uměleckého festivalu, který přitahuje umělce a návštěvníky z celého Norska.

Procházky po pobřeží i ve městě vám dopřejí pravý dovolenkový pocit z celkové atmosféry města. Pokud si dopřejete zmrzlinu a procházku po přístavu, možná se vám bude zdát, že nejste ani v Norsku. Mandal je také skvělým místem, kde si můžete dát dobrý šálek kávy a skořicový šnek.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

S.Kagestad Café

Mandal • Kavárna • $$$

S.Kagestad Cafe je útulná a oblíbená destinace pro milovníky kávy a dobrého jídla. Nachází se v malebném prostředí s výhledem do parku a na historickou radnici. Kavárna mimo menším pokrmů nabízí i bohatý výběr  jídla, ať už se jedná o oběd nebo večeři. Hosté zde mohou ochutnat lahůdky v dánském stylu, včetně otevřených sendvičů a koláčů. Atmosféra kavárny je nejen přívětivá díky přátelskému, mezinárodnímu personálu, ale také díky krásnému zařízení a historickému vybavení interiéru.

Lahodný bezlepkový belgický čokoládový dort a espresso jsou jen některé z vrcholů nabídky, které si zde můžete vychutnat. Doporučujeme ať už hledáte místo pro hezčí oběd nebo prostě jen chcete posedět s kávou a kouskem dortu.

Tipy na parkování

Parkování Mandal

Mandal

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Zákaz parkování 23-06

Menší parkoviště zdarma se nachází přímo u pláže a je ideální také pro objevování města. Vhodné pro parkování obytných vozů i osobních automobilů. Do 5 minut chůze se dostanete k veřejným toaletám, sprchám a pitné fontáně. Parkování nabízí možnost stání ve stínu a je situováno hned vedle cyklistické a pěší stezky.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Pláž Skagsanden

Flakstad, Nordland

VyhlídkaZajímavé místo

Vyhlídka Jøssingfjord

Sokndal

MěstoPamátka

Stavanger

Stavanger, Rogaland

Mandal () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.