menu
Låtefossen - Ullensvang, Vestland Låtefossen - Ullensvang, Vestland Låtefossen - Ullensvang, Vestland
VodopádPříroda
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Låtefossen je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších vodopádů v Norsku, který se nachází v blízkosti města Odda v kraji Vestland. Tento monumentální dvojitý vodopád je opravdovou perličkou norské přírody, kde se dvě řeky spojují do jednoho mohutného vodopádu, který padá z výšky 165 metrů přímo pod mostem silnice.

Låtefossen je jedinečný svou kombinací síly, krásy a snadného přístupu, protože je přímo u hlavní silnice, což umožňuje návštěvníkům obdivovat jeho krásu z blízkosti. Most přes vodopád z roku 1839 zvyšuje kouzlo tohoto místa a je často zachycen na fotografiích společně s divokou vodou.

Parkování je přímo při vodopádech a proto je místo dostupné pro všechny vozidla a karavany.

Oblast kolem vodopádu je ideální pro piknik a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Låtefossen je bezesporu jedním z vrcholných momentů cesty po jihozápadním Norsku a nenechte si ujít možnost tohoto úchvatného přírodního zážitku.

Mapa a okolí

Na parkovišti při Låtefossen je k dispozici malý kiosek se suvenýry a možností zakoupit pití nebo maličkost k zakousnutí.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPříroda

Stegastein

Aurland, Aurlandsfjorden

VyhlídkaZajímavé místo

Vyhlídka Jøssingfjord

Sokndal

PřírodaVyhlídka

Runde

Herøy, Møre og Romsdal

Låtefossen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.