menu
Katedrála Vågan - Vågan, Nordland Katedrála Vågan - Vågan, Nordland Katedrála Vågan - Vågan, Nordland
Ověřeno PamátkaMěsto
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkoviště • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Vågan katedrála, často označovaná jako „katedrála Lofotů“, je farní kostel norské církve nacházející se v obci Vågan, konkrétně ve vesnici Kabelvåg uprostřed malebných Lofotských ostrovů.

Postavena v pozdním 19. století, Vågan katedrála se pyšní titulem největšího dřevěného kostela na Lofotech. Její architektura kombinuje tradiční norské stavitelské umění s prvky novogotiky. Když vstoupíte dovnitř, okamžitě pocítíte hloubku historie, což je ještě umocněno autentickými vitrážemi a detailními řezbářskými pracemi.

Uvnitř katedrály dominuje bohatě zdobený hlavní oltář, kazatelna a impozantní varhany. Vitrážová okna, zobrazující biblické scény, vytvářejí magickou atmosféru, zejména když jimi prosvítají sluneční paprsky.

Kromě své náboženské role se katedrála stala také kulturním srdcem oblasti. Během celého roku zde hostí řadu koncertů, výstav a dalších kulturních akcí, které přilákají návštěvníky z celého Norska i z dalekého zahraničí. Popři kostele vede cyklistická stezka a proto se k ní jednoduše dostanete z okolí i na kole.

Mapa a okolí

Parkování

Možnost parkování před katedrálou, nebo na protějším parkovišti.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Reine

Moskenesøya

PřírodaVyhlídka

Runde

Herøy, Møre og Romsdal

PlážPříroda

Hoddevik

Hoddevik, Nordfjord

Katedrála Vågan () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.