menu
Manndalsvatnet - Risøyhamn, Nordland Manndalsvatnet - Risøyhamn, Nordland Manndalsvatnet - Risøyhamn, Nordland
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Andøy Friluftssenter • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Manndalsvatnet je klidné jezero nacházející se v oblasti Troms og Finnmark, na severním konci Norska. Toto idylické místo je ukryto mezi strmými horskými svahy a neprostupnými lesy, což činí z něj ideální útočiště pro ty, kdo hledají klid a samotu. Vzhledem k tomu, že se jedná o méně známou lokalitu, můžete zde očekávat menší návštěvnost, což zvyšuje šance na nikým nerušené okamžiky u vody.

Přístup k jezeru Manndalsvatnet je snadný. Krátká, rovinatá cesta vás dovede z parkoviště k břehu jezera během méně než 20 minut.

Jezerní voda je charakteristicky čirá a chladná, jak je pro norsko typické. Při troše štěstí můžete na svých procházkách zahlédnout místní faunu, jako jsou jeleni, losi nebo různí ptáci, kteří zde hledají útočiště. Milovníci rybolovu zde najdou své vysněné místo, zatímco turistické stezky kolem lákají k prozkoumání. A až nastane zima a led pokryje hladinu jezera, mění se toto místo v dokonalé bruslařské kluziště pro místní.

Pokud cestujete touto oblastí a toužíte po příjemném oddechu a protažení, doporučujeme vám zastavit se u jezera Manndalsvatnet a vychutnat si jeho kouzlo.

Mapa a okolí

Parkování a občerstvení

Zaparkovat a občerstvit se můžete v Andøy Friluftssenter, což je kemp a ubytovací zařízení nabízející taktéž občerstvení.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Sollifjellet

Lysefjord

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Ågvatnet

Moskenesøya

VodopádPříroda

Vodopád Likholefossen

Gaularfjellet

Manndalsvatnet () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.